BIST 1.153
DOLAR 8,20
EURO 9,66
ALTIN 502,80
HABER /  GÜNCEL

Adana'daki çocuk cinsel istismarında istenen ceza belli oldu

Adana Cumhuriyet Başsavcılığınca 4,5 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan Sedat K. hakkında, iki ayrı suçtan en üst sınırdan olmak üzere 66 yıl hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

Abone ol

Adana'nın Yüreğir ilçesi Levent Mahallesi'nde 10 Şubat’ta, bir düğünde 4.5 yaşındaki kıza cinsel istismarda bulunurken yakalanıp tutuklanan Sedat Keser hakkındaki soruşturma tamamlandı.

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı Çocuk Suçları Soruşturma Bürosu tarafından hazırlanan iddianamede, şüpheli hakkında “Çocuğun Nitelikli Cinsel İstismarı” suçundan 45 yıl, “Cebir Tehdit veya Hile Kullanarak Çocuğu Cinsel Amaçlı Hürriyetinden Yoksun Kılma” suçundan da 21 yıl olmak üzere toplam 66 yıl hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

“EN ÜS SINIRDAN CEZA VERİLSİN, TAKDİR İNDİRİMİ UYGULANMASIN"
Cumhuriyet Savcısı, ağırlaştırıcı neden uygulanması gerektiğini vurguladığı iddianamenin değerlendirme bölümünde, “Şüphelinin, henüz 4,5 yaşındaki ruhen ve bedenen savunmasız bir yavrucak olan mağdureye bir insanda bulunması beklenen vicdan, merhamet ve haysiyet niteliklerinden kelimenin tam anlamı ile geri dönülmez şekilde ayrılarak gerçekleştirdiği kamu vicdanını çok derinden yaralayan, toplumda yüksek düzeyde infial uyandıran eylemi nedeniyle talep edilen ceza maddelerinin en üst haddinden uygulama yapılmak suretiyle cezalandırılması ve takdiri indirim sebeplerinin uygulanmamasını” isteyerek en üst sınırdan ceza verilmesini talep etti.

EN YÜKSEK CEZA
Şüpheli hakkında talep edilen cezanın, Türk Ceza Kanunu’nda bu eylemlere öngörülen en yüksek ceza olduğu öğrenildi. Hazırlanan iddianame de dava açılmak üzere ağır ceza mahkemesine gönderildi.

CİNSEL İSTİSMAR İÇİN HADIM GÜNDEMDE
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, çocuklara yönelik cinsel istismar konusunda kimyasal hadımın birkaç gün içinde gündeme gelebileceğini söyledi. 

ERDOĞAN: EN AĞIR MÜEYYİDELER İÇİN ADIM ATILACAK
Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin grup toplantısında  "Önümüzdeki günlerde Afrin şehir merkezinin kuşatmasına geçilecektir" dedi. Çocuklara cinsel istismarla ilgili yasal düzenleme için hazırlık yapıldığını belirten Erdoğan, "Caydırıcı olması bakımından en ağır müeyyideler için adımlar atılacaktır. En kısa sürede bu meseleyi çözüme kavuşturacağız" dedi.

Kimyasal hadım mı geliyor? Hükümetten flaş açıklama

Erdoğan'dan çocuk tecavüzü tepkisi! Zina da yasayla...

4 yaşındaki kız tecavüze etmişti! Çileden çıkaran haber4 yaşındaki kız tecavüze etmişti! Çileden çıkaran haber4 yaşındaki kız tecavüze etmişti! Çileden çıkaran haber4 yaşındaki kız tecavüze etmişti! Çileden çıkaran haberHABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

ÖNCEKİ HABERLER
Isparta İl Sağlık Müdürlüğü taşeron işçi kesin-red listesi
Erdoğan'dan çocuk tecavüzü tepkisi! Zina da yasayla...
Hıdırellez ne zaman 2018 hıdrellez nasıl kutlanır?
AYM'den flaş "eşcinsel asker" kararı! Bomba karşı oy...
Bitlis İl Sağlık Müdürlüğü taşeron işçi kesin-red listesi
Nazmi Mete Cantürk'e FETÖ'ye yardım suçundan 5 yıl 2 ay hapis cezası
Yorumlar 8 yorum