BIST 1.441
DOLAR 8,42
EURO 10,18
ALTIN 491,60
HABER /  DÜNYA

Ürdün Kralı'ndan çok konuşulacak ABD açıklaması

Ürdün Kralı 2. Abdullah, bölgeyi kan gölüne çevirmekle eleştirilen ABD'nin, bölge barışında önemli rol oynadığını iddia etti.

Abone ol

Kraliyet Divanından yapılan yazılı açıklamaya göre, Kral Abdullah, ABD Kongresinden bir heyetle başkent Amman'da bir araya geldi. Senatör Lindsey Graham başkanlığındaki heyetle gerçekleşen görüşmede, iki ülke arasındaki iş birliği ve stratejik ilişkiler ile bölgedeki gelişmeler ele alındı.

ADİL BARIŞIN TESİSİNDE ÖNEMLİ ROL OYNUYOR: Kral Abdullah, ABD'nin, ülkesinin kalkınma programları ve bölgede yaşanan krizlerden kaynaklanan sorunlarla mücadelesine verdiği desteklerden takdirle bahsetti. "ABD'nin bölgede kapsamlı ve adil barışın tesisinde önemli bir rol oynadığını ve İsrail ile Filistin arasında müzakerelerin yeniden başlaması için uluslararası ve bölgesel çabaların yoğunlaştırılması gerektiğini" belirten Abdullah, bunun iki devletli çözüm ilkesi temelinde ve başkenti Doğu Kudüs olan, İsrail'in yanında emniyet içinde varlığını sürdürebilecek bağımsız Filistin devletinin kurulmasıyla gerçekleşeceğine dikkati çekti.

Ürdün Kralı 2. Abdullah ayrıca, Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım Kuruluşunun (UNRWA) mültecilere yönelik sağlık ve eğitim hizmetlerini sürdürebilmesi için ajansın maddi olarak desteklenmesi gerektiğini sözlerine ekledi. Kongre üyeleri ise Ürdün'ün bölgede güvenlik ve istikrarın sağlanmasında eksen ülke olarak oynadığı rolü takdir ettiklerini kaydetti.

ÖNCEKİ HABERLER
İzmir Bayraklı Belediyesi taşeron işçi kesin listesi
5 askerimizi şehit eden o silah ele geçirildi
Motosiklet muayene ücretleri ne kadar oldu-2018 fiyat listesi
PYD'den kurtulan köylü Türk askeri için böyle konuştu
Ufak Tefek Cinayetler 17.yeni bölümde neler olacak Oya Merve karşı karşıya
Afrin kırsalında şiddetli çatışma: Şehit ve yaralılar var
Asker olmak isterim ama yaşım tutmuyor
Özel ellerden özel pideler
Taşeron işçi sınavı ne zaman 2018 kaç soru sorulacak?
Kırık kalp sendromu kalp krizi kadar tehlikeli
Yorumlar 7 yorum