BIST 1.441
DOLAR 8,34
EURO 10,12
ALTIN 491,73
HABER /  GÜNCEL  /  YEREL

Özel ellerden özel pideler

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin taziye evlerine gönderdiği pideler, özel öğrencilerin elinden çıkıyor. Büyükşehir Özel Eğitim Okulu ve Rehabilitasyon Merkezi’nde uygulamalı meslek eğitimi alan özel bireylerin kendi elleriyle yaptıkları pideler, taziye evlerinde ikram ediliyor.

Abone ol

Antalya , Engellilere yönelik projeleri ile takdir toplayan Antalya Büyükşehir Belediyesi, engelli bireylerin, sosyal hayata daha etkin katılmaları ve meslek sahibi olmalarına yönelik çalışmalarına her gün bir yenisini ekliyor. Büyükşehir Belediyesi Özel Eğitim Okulu ve Rehabilitasyon Merkezi’ndeki meslek edindirme sınıflarında eğitim gören özel bireylere pide yapımı öğretiliyor. Özel bireylerin kendi elleriyle yaptıkları pideler, Büyükşehir Belediyesi tarafından her gün taziye evlerine ikram ediliyor.

AYLIK 10 BİN PİDE ÜRETİLİYOR 

Türkiye’nin en büyüğü olma özelliğini taşıyan rehabilitasyon merkezindeki özel bireyler, merkezin mutfak bölümünde ustalarla birlikte pide yapmayı öğreniyor. Önce teorik bilgi alan özel bireyler daha sonra aşçıbaşı ve ustalarla birlikte pide harcını hazırlıyor, pideyi pişirip, kesiyor ve paketlemesini yapıyor. Özel ellerden çıkan pideler kent merkezindeki taziye evlerine servis edilerek, ücretsiz olarak ikram ediliyor. 

TAZİYE EVLERİNE İKRAM EDİLİYOR

Aşçıbaşı Gökhan Doğan, günlük 300, aylık 10 bin kişilik pide hazırladıklarını ifade ederek, “Biz burada pide hazırlama işlemini tamamlayıp paketledikten sonra Büyükşehir Belediyesi’nin cenaze hizmetlerinden gelen görevlilere paketleri teslim ediyoruz. Onlar da din görevlileri eşliğinde taziye evlerine teslim ediyor. Özel öğrencilerimiz bizlere burada çok yardımcı oluyor zaten çok da meraklılar, ustalarımız da öğrencilerimize uygulamalı olarak neler yapmaları gerektiğini anlatıyor. Hem çalışıyor hem de keyif alıyorlar” diye konuştu. 

İŞ HAYATINA HAZIRLIYORUZ

Özel Eğitim Okulu ve Rehabilitasyon Merkezi’nde görevli meslek ve eğitim öğretmeni Ayşe Erdem, “Öğrencilerimizi iş sahibi yapmaya yönelik teorik ve uygulamalı kurslar veriyoruz. Ardından staj yaptırılıyoruz. Çocuklarımız bu eğitimleri öğretmenleri ve ustalarla birlikte yapıyor. İş disiplinini, onlara neler yapmaları gerektiğini öğretiyoruz. Hem kendilerine olan güvenlerini kazanmalarını, hem de iş hayatına atılmalarını hedefliyoruz” dedi. 

HEM ÖĞRENİP HEM EĞLENİYORUZ

Kursiyer Eda Kaya, yaz döneminde staj eğitimi aldığını şimdi de ustalara yardım ettiğini ifade ederek şunları dile getirdi: “Ustalarla birlikte pideyi hazırlıyoruz. Pideyi yağlıyoruz kesiyoruz, içine malzemelerini yerleştiriyoruz, fırına koyuyoruz, paketleme işlemini yapıyoruz. Bunları yaparken işte öğreniyoruz çok da eğleniyoruz. Pidelerimizi afiyetle yiyin.”

ÖNCEKİ HABERLER
Taşeron işçi sınavı ne zaman 2018 kaç soru sorulacak?
Kırık kalp sendromu kalp krizi kadar tehlikeli
Fatma Uyanık bulundu mu son haber geldi
Taşeron kadrosu kesin listeleri 3 Mart'taki sınava kimler girecek?
İki çocuğu da başka erkeklerden çıktı! İşadamına büyük şok
“Çocuklarımıza ‘hayır’ demeyi öğretmeliyiz”
Hadım ne demek kimyasal hadım nasıl edilir
Kimyasal hadım mı geliyor? Hükümetten flaş açıklama
Çukur 17.son bölümde neler oldu 18.yeni bölüm fragmanı Selim de mi ölecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklamalar
Yorumlar