BIST 1.351
DOLAR 8,57
EURO 10,13
ALTIN 495,73
HABER /  GÜNCEL

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ak parti grup toplantıısında 32. gününe giren Zeytin Dalı Harkatı'yla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan ''önümüzdeki günlerde Afrin şehir merkezinin kuşatmasına geçilecektir'' dedi.

Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ak Parti grup toplantısında açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan grup toplantısında konuştu. Erdoğan'ın gündeminde Afrin harekatı ve ABD'nin YPYD/YPG'ye verdiği silahlar vardı. Erdoğan Afrin harekatı yavaş ilerliyor görülebilir ama önümüzdeki günlerde Afrin şehir merkezinin kuşatmasına geçilecektir haberini  verdi. Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları...

32. gününe giren Zeytin Dalı Harkatı'nda 1715 teröristi etkiz hale getirdiğimiz operasyonda 32 de şehidimiz var. Yavaş ilerliyor görülebilir ama biz oraya önümüze geleni yakıp yıkmak için gtimedik.

AFRİN ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE KUŞATILACAK: Biz yaşanılabilir ve güvenli bölge haline getirmek için girmiş bulunuyoruz. Adım attığmız her yerin güvenli olarak kalması bizim için çok önemli. Sahada belirli hazırlıkların da yapılması zaman alıyor. Önümüzdeki günlerde Afrin şehir merkezinin kuşatmasına geçilecektir. Böylece hem şehre ve bölgeye dışarıdan gelen yardımların önü kesilecek.

BİRİLERİ OSMANLI TOKADININ NE OLDUĞUNU SORUYOR

Türkiye'nin ve Türk milletinin kırmızı çizgilerini yok sayanlara gerekiyorsa alınlarının ortasına bu çizgileri göstermek boynumuzun borcudur. Birileri Osmanlı tokadının ne olduğunu soruyormuş. Bu soruyu soranlar batılı tarihçilerin yazdıkları kitapları okusunlar. Dedelerinden veya onların babalarından savaşanlar varsa onlara sorsunlar. Daha da merak ediyorlarsa buyursunlar Afrin'e gelsinler. Bu tokadın hak edenden başkasına atılmadığını da soruşturup öğrensinler.

İDLİB VE MÜNBİÇ'TE DE AYNISI OLACAK

Türkiye askeri operasyonları daima en son ihtimal olarak görmüştür. Yıllarca Suriye'deki terör örgütlerinden yönelen tehditlerin önlenmesini bekledik. Baktık ki, bu tehditler azalacağı yerde artıyor ve sınırlarımızı aşıp bize zarar veriyordu.

HAREKETE GEÇMEKTEN BAŞKA ÇARE GÖRMEDİK

Artık harekete geçmekten başka çare görmedik. Fırat Kalkanı harekatından sonra orası huzur ve güven ikliminin hakim olduğu yer haline geldi. Afrin'de de aynısı olacaktır. İdlib'de de Münbiç'de de aynısı olacaktır.

Ülkemizin varlığından sadece terör örgütleri ve onları destekleyen güçler hoşnutsuzdur. Yoksa bölge halkının ülkemizle ilgili en küçük bir sıkıntısı tepkisi söz konusu değildir. Sahadaki varlığımızı etkin şekilde sürdürürken diplomasinin imkanlarını da asla ihmal etmiyoruz. Verilen sözler ne kadar tutulmamış olsa da muhataplarımızla diyaloğu hiçbir zaman kesmemeye özen gösterdik. Bize ‘terör örgütlerine silah vermiyoruz’ dedikleri anda bile silah teslimatlarını belgelediğimiz halde, pişkinlikle iddialarını sürdürmelerini görmekten elbette üzüntü duyuyoruz. Biz bütün video kayıtlarıyla beraber bu tespitlerimizi kendilerine tek tek gösterdik. Bunlar kimin askeri? Bunlar Batı'dan geldi, bunlar Suriyeli değil. Bunlar işte sizin askerleriniz.Sizin tanklarınız, sizin toplarınız. Bunlar buraya havadan zembille inmedi. Bunlar buraya 5 bin TIR, 2 bin kargo uçağıyla geldi. Şimdi burada bunlar kime karşı kullanılıyor. Önemli olan bu.

ÜZÜNTÜDEN ÖTE ÖFKELİYİZ AMA DİYALOG YOLUNU DA KAPATMIYORUZ

Biz bunları biliyoruz. Madem ki stratejik ortağız sizi de uyarıyoruz. Bunları tespit edip yüzlerine vurduklarında 3-4 gün içinde çözeceğiz dedikleri halde hala aynı şeyleri yaptıklarını gördüğümüz için üzüntüden öte öfkeliyiz ama diyalog yolunu da kapatmıyoruz. Önümüzdeki dönemde de görüşmeler devam edecektir. Aynı şekilde sahadaki operasyonlarımızı da kesintisiz devam ettireceğiz.

ÜÇ LİDELERLE TELEFONDA GÖRÜŞTÜK

Dün Bakanlar Kurulu’muz devam ederken Sayın Putin ve Sayın Ruhani ile telefon görüşmemiz oldu. Sözün gücünü en iyi biz biliriz. Sahadaki varlığımızla sözün gücünü birleştirerek hem kendimiz hem kardeşlerimiz için en iyisi başarmanın çabası içindeyiz. Türkiye her hal ve şart altında çok yönlü bir politika izlemek mecburiyetindedir.

TÜRKİYE VARDIR VE OLACAKTIR

Avrupa'daki ve dünyanın her köşesindeki vatandaşlarımız müsterih olsunlar arkalarında Türkiye vardır ve olacaktır. Dün faşizm ve komünizm gibi ideolojilerle sınanan dünya bugün terörizm imtihanındadır. Dünya bu imtihanı başarıyla veremiyor. Eğer bir ülkede terör örgütü olarak tanınan bir yapının mensupları masum insanlara şiddet uyguluyorsa orada sözün bittiği yere gelinmiştir.

SADECE KENDİLERİNİ KANDIRIYORLAR

Pek çok Avrupa ülkesinde bölücü terör örgütü yandaşlarının yaptığı budur. Terör örgütünün adı eğip bükerek açıkca itiraf ettikleri gibi gerçekleri gizlediklerini sananlar sadece kendilerini kandırıyor. Türkiye olarak sınırlarımız boyunca ve içinde başımıza musallat edilen terör örgütleriyle baş eder hepsinin de hakkından geliriz. 

BİZ GÖREVİMİZİ YERİNE GETİRİP UYARIYORUZ...

Palazlandırılan, cesaretlendirilen bu terör örgütleri faaliyetlerini başka yerlere doğru genişlettiğinde işin rengi çok değişecektir. Terör örgütlerinin saldırılarına maruz kaldıklarında bir sırça sarayda olduklarını çok çabuk anlayacaktır. Çoğunluğu özellikle suni güvenlik ve refah dünyasında yaşayan ülkelerde yaşıyor demektir. Adeta patlamaya hazır bir bombanın olduğunu görürüz. Zaten bu tehlikenin farkına varan ülkenin ilk yapacağı iş gelip Türkiye ile işbirliği yollarını aramak olacaktır. Biz ikaz görevimizi yerine getiriyor, müttefiklerimizi bu büyük tehdit konusunda uyarıyoruz. Bugün terörizme yüz vermeyin ki yarın kendinize korku içinde saklanacak yer aramayın.

60 BİNİN ÜZERİNDEKİ YABANCIYA ÜLKEMİZE GİRİŞ YASAĞI KOYDUK

Palazlandırılan, teçhiz edilen bu terör örgütleri faaliyetlerini başka yerlere doğru genişlettiklerinde işin rengi çok değişecektir. Geçtiğimiz yıllarda DEAŞ’ın Irak ve Suriye’deki yapılarıyla irtibatlı gördüğümüz 60 binin üzerindeki yabancıya ülkemize giriş yasağı koyduk, 6 binin üzerindeki yabancıyı da sınır dışı ettik. Bu ne demektir, bu kadar potansiyel terörist bu ülkelerde yaşıyor demektir.

ZEYTİN DALI HAREKÂTI'NDA 32 ŞEHİT

Bugün terörizme yüz vermeyin, kucak açmayın ki yarın kendinize korku içinde saklanacak yer aramayın. Türkiye’nin terörle mücadelesi artarak sürecek ve mutlaka ama mutlaka zaferle neticelenecektir. Bu mücadelede şimdiye kadar çok şehit verdik. Fırat Kalkanı’nda 72 şehit vermiştik. Zeytin Dalı Harekatı’nda 32 şehidimiz var. Şehit ve gazilerimiz birer şeref belgesi olarak kalbimizdeki yerlerini koruyorlar. Şehitlerimiz, bir hilal uğruna onlar evvelallah cennete uğurlandı. Hilalimiz için batmayı göze almış daha nice güneşlerimiz var. Milletimizde bu dirayet olduğu sürece Allah’ın izniyle ülkemizin bileğini bükecek bir terör örgütü tanımıyoruz.

HEDEFİMİZ İŞSİZLİĞİ TEK HANEYE ÇEKMEK

Bu dönemdeki en önemli başarımız istihdamda olmuştur. Hedefimiz işsizliği tek haneye çekmektir. Allah’ın izniyle yakında ülkemizde işsizlik değil, çalışacak eleman bulma sorunu yaşanmaya başlayacaktır. Tabii istihdamın temelinde devlet değil özel sektör yer alacaktır.

Afrin'de kaç terörist öldürüldü ? TSK'dan yeni açıklama

Esad Afrin'e girecek mi? İbrahim Kalın'dan flaş açıklama

ÖNCEKİ HABERLER
At ve eşeklere kimlik geliyor
At ve eşeklere kimlik geliyor
Ömer Çelik'ten sert AB çıkışı: Buradan meydan okuyorum
Ömer Çelik'ten sert AB çıkışı: Buradan meydan okuyorum
 Arabada ilişkiye giren çiftin korkunç sonu!
Arabada ilişkiye giren çiftin korkunç sonu!
2018 öğretim görevlisi maaşları unvanına göre ne kadar oldu?
2018 öğretim görevlisi maaşları unvanına göre ne kadar oldu?
AK Parti grubu önünde kuyruk oluştu bakın sebebi ne?
AK Parti grubu önünde kuyruk oluştu bakın sebebi ne?
Polisin yaptığına bak otoparklarla anlaşıp araçları çekmişler!
Polisin yaptığına bak otoparklarla anlaşıp araçları çekmişler!
Atama kılavuzu 2018 20 bin öğretmen kontenjanları
Atama kılavuzu 2018 20 bin öğretmen kontenjanları
Türkiye'nin konuştuğu katil zanlısı orada yakalandı
Türkiye'nin konuştuğu katil zanlısı orada yakalandı
At ve eşeklere kimlik kartı geldi! Nereden nasıl alınacak?
At ve eşeklere kimlik kartı geldi! Nereden nasıl alınacak?
Kamyon muayene ücretleri ne kadar oldu-2018 fiyat listesi
Kamyon muayene ücretleri ne kadar oldu-2018 fiyat listesi