BIST 1.345
DOLAR 8,32
EURO 10,01
ALTIN 477,33
HABER /  GÜNCEL

ABD ordusundan şaşırtan İstanbul paylaşımı!

Avrupa'daki Amerikan donanma güçlerinin İstanbul paylaşımı dikkat çekti. ABD ordusu cumartesi günü Twitter'daki duyurusunda Carney gemisinin İstanbul Boğazı'ndan geçişini ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü gösteren bir fotoğraf kullandı.

Abone ol

ABD ile Rusya arasında Karadeniz üzerinden karşılıklı hamleler geliyor. ABD donanması USS Carney adlı destroyeri bölgeye gönderdi. ABD'nin Avrupa'daki donanma güçlerinin Twitter sayfasında, Carney'nin bölgeye sevk edilişini duyuran mesajda kullanılan görsel dikkat çekti.

Avrupa'daki Amerikan donanma güçleri, cumartesi günü Twitter'daki duyurusunda Carney gemisinin İstanbul Boğazı'ndan geçişini ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü gösteren bir fotoğraf kullandı. Amerikan donanması, bu fotoğrafı Avrupa'daki güçlerinin Twitter sayfasının banner görseli de yaptı.

Fotoğrafta savaş gemisinin burnunda bir silahın başında dürbünle 3. Köprü Yavuz Sultan Selim'e doğru bakan bir Amerikan askeri de görülüyor.

İKİNCİ SAVAŞ GEMİSİ

USS Carney ile birlikte ABD'nin Karadeniz'deki savaş gemisi sayısı 2'ye çıktı. Daha önce USS Ross adlı bir başka destroyer Karadeniz'e gönderilmişti.

Rusya ise ikinci Amerikan savaş gemisinin bölgeye sevkinin ardından pazar günü bir fırkateyn ve iki devriye gemisini Karadeniz'e yönlendirdi.

'DANS EDİYORUZ'

Amerikan CNN televizyonuna konuşan Amerikalı bir savunma yetkilisi, "Soğuk Savaş'ta bir dansımız vardı. Herkes kendi rolünü biliyordu. Sen bombardıman uçağını uçurursan ben de uçururum. Sen oraya bir gemi koyarsan ben de koyarım. Henüz bu seviyeye geldiğimizi düşünmüyorum. 2018'deki dansın nasıl olacağını anlamaya çalışıyoruz" dedi.

MONTRÖ KISITLAMASI

Montrö Antlaşması'na göre Karadeniz'de sahili olmayan ülkelerin savaş gemilerinin toplam tonajı 45.000 tonu geçemez ve bu ülkelerin harp gemileri Karadeniz'de 21 günden fazla kalamaz. Bir harp gemisi, 21 gün Karadeniz'de kalmışsa, Çanakkale Boğazından Ege Denizi'ne çıkıp tekrar içeri girmek zorundadır.

ÖNCEKİ HABERLER
Kadın 17.yeni bölümde neler olacak Enver Şirin'in yalanlarını yüzüne vuracak
Ürdün Kralı'ndan çok konuşulacak ABD açıklaması
5 askerimizi şehit eden o silah ele geçirildi
Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğü taşeron işçi kesin listesi
PYD'den kurtulan köylü Türk askeri için böyle konuştu
Kimyasal hadım nedir? Hadım edilen cinsel ilişkiye girebilir mi?
Ufak Tefek Cinayetler 17.yeni bölümde neler olacak Oya Merve karşı karşıya
Afrin kırsalında şiddetli çatışma: Şehit ve yaralılar var
Asker olmak isterim ama yaşım tutmuyor
Özel ellerden özel pideler
Yorumlar 17 yorum