BIST 1.210
DOLAR 7,86
EURO 9,32
ALTIN 484,80
HABER /  GÜNCEL

Adalet Bakanı Gül'den Reza Zarrab'la ilgili flaş sözler!

ABD'de görülen Reza Zarrab davasına ilişkin konuşan Adalet Bakanı Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, "Bizim 'o kişi masumdur, sudan çıkmış ak kaşıktır' diye bir şey söylememiz imkansız. Biz Zarrab’ı koruyan bir tavır içerisinde değiliz. Biz Türk menfaati ve hukukunu koruyoruz" ifadelerini kullandı.

Abone ol

Gaziantep’in Şahinbey ilçesinde belediye tarafından restore edilen Savaş Müzesi'nin açılışı Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ve Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün katılımıyla gerçekleşti.

Açılışın ardından basın mensuplarının sorularını cevaplayan Adalet Bakanı Gül, ABD'de görülen Reza Zarrab davasına ilişkin açıklamalarda bulunarak, “Bizim 'o kişi masumdur, sudan çıkmış ak kaşıktır' diye bir şey söylememiz imkansız. Biz burada Türkiye’nin çıkar ve menfaatlerini savunuyoruz. Türkiye’de mahkemeler yok mu ki gidip başka yerde dava açılıyor. Eğer birisi bir konuda yanlış yapmışsa da, Türk savcıları, mahkemeleri çalışıyor. Biz Zarrab’ı koruyan bir tavır içerisinde değiliz. Biz Türk menfaati ve hukukunu koruyoruz. Başından itibaren hukuki bir temelden yoksun bir davanın sonucu ne çıkarsa çıksın Türkiye açısından bir anlamı yoktur” dedi.

'FETÖ ELEBAŞININ İADESİ İLE İLGİLİ GELİŞME YOK' 

FETÖ elebaşının iadesi konusunda olumlu bir gelişmenin olmadığını belirten Adalet Bakanı Gül, “Orada olumlu bir gelişme kaydedilmedi, biz mektup da tekrar gönderdik. Ancak olumlu somut bir gelişme olmadı. Terörle mücadele ettiğini savunan bir ülkenin Türkiye’de terörle darbe girişiminin liderliğini yapan örgüt mensuplarını koruması terörle işbirliği açısından çok büyük bir eksikliktir. Amerika’nın bu terör mensuplarını iade etmesi gerekir. Biz bu konunun takipçisi olacağız” diye konuştu.

ÖNCEKİ HABERLER
Moskova'da otobüs yayaların arasına daldı! Ölü ve yaralılar var
En bomba FETÖ itirafı savcıya gidip her şeyi anlattı
O ülkeye darbeyi Türkiye önledi! Bomba iddia
CHP'den olay açıklama: Yarın o kıyafetleri...
AB'ye şok üstüne şok! Bir ülke daha ayrılıyor...
İŞKUR evde paketleme işi başvurma formu doldurma 2020
Yorumlar 5 yorum