BIST 115.748
DOLAR 6,86
EURO 7,73
ALTIN 392,14
HABER /  POLİTİKA

Abdullatif Şener'in yeni partisi belli oldu!

AK Parti'den ayrıldıktan sonra kurduğu Türkiye Partisi'ni kapatan Abdullatif Şener'in yeni adresi belli oldu.

Abone ol
AK Parti'den istifa ettikten sonra Türkiye Partisi'ni kuran ancak istediği desteği bulamayan Abdullatif Şener'in yeni adresi belli oldu. İddialara göre Şener, Saadet Partisi'ne geçecek. İşte ayrıntılar;

Ak Parti 'de Maliye bakanlığı ve Başbakan yardımcılığı görevlerinde bulunan AK Parti 'den ayrıldıktan sonra Türkiye Partisi 'ni kuran ancak istediği hedefe ulaşamayınca kapatmak durumunda kalan Abdüllatif Şener 'in Saadet Parti 'sine geçeceği iddia edildi. Şener, Çayırova ziyareti sırasında da Saadet Partisi'ne katılacağının ilk sinyallerini verdi. Saadet Partisi Çayırova İlçe Başkanı İlhami Bayrak'ta Abdullatif Şener'in Saadet Partisi' ne geçeceğini doğruladı.

"MADDİ SORUNLAR YAŞADIK, PARTİYİ KAPADIK"

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı İlyas Töngüç ve İlhami Bayrak'la birlikte yemek yiyen Abdüllatif Şener , daha sonra yanındakilerle birlikte Saadet Partisi ilçe binasına geçti.
Burada gazetecilerin sorunlarını yanıtlayan Abdüllatif Şener , Saadet Parti'sine geri döneceğinin sinyallerini verdi. Türkiye Partisini kapattığını ve şu sıralar siyaset yapmadığını söyleyen Şener, "Türkiye'nin içinde bulundu anti-demokratik ortam bizi siyaset yapamaz hale getirdi. Açıkçası maddi sorunlarda yaşadık. Dolaysıyla partiyi kapattık." şeklinde konuştu.

"SAADET PARTİSİ'NE GÜÇ KATACAK"

Saadet Partisi Çayırova İlçe başkanı İlhami Bayrak'ın Abdüllatif Şener'e "sayın bakanım" diye hitap etmesi dikkat çekti. Abdüllatif Şener'in Saadet partisine geçeceğiyle ilgili konuşan Bayrak; "Kendisi milli görüşlü değerli bir siyasetçidir. Milli görüş çatısı altında bakanlık yapmıştır. Saadet Partisine geçmesi bize güç katacaktır " dedi.
ÖNCEKİ HABERLER
10 Ekim 2012 Basın Özeti
Hakkari'de olaylı gece
İran gazı keserse bu 3 ülke yandı
Yoğun yağış evleri su batırdı
Chevron'un rekor tazminata itirazı reddedildi
Evde bakım maaşı zamlandı 2020 temmuz zammı kaç para oldu?
Yorumlar 6 yorum