BIST 4.978
DOLAR 18,63
EURO 19,44
ALTIN 1.063,56
HABER /  DÜNYA

43 Yıl önce çalınan araca ceza gelir mi?

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde yaşayan ve yüzde 67 engelli raporu bulunan emekli öğretmen Ahmet Dallık’ın 43 yıl önce çalındığını iddia ettiğ...

Abone ol

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde yaşayan ve yüzde 67 engelli raporu bulunan emekli öğretmen Ahmet Dallık’ın 43 yıl önce çalındığını iddia ettiği motosiklete bin 407 TL trafik cezası geldi.
Bundan tam 43 yıl önce güvenlik birimlerine dilekçeyle başvurarak motosikletinin çalındığını beyan ettiğini ifade eden Dallık, geçtiğimiz günlerde gelen cezayla neye uğradığını şaşırdı.
1969 model olan 45 AY 670 plakalı motosiklet geçtiğimiz günlerde Konya’da ele geçirildi ve yapılan sorgulamada Ahmet Dallık adına çıkan kayıt sonrası Dallık’a “Kullandırma” maddesi gereğince bin 407 TL ceza kesildi. Dallık, “Çalıntı motosikleti bulamayan devlet 43 yıl sonra bana ceza kesiyor” diye isyan etti. Dallık ayrıca, olayı adli mercilere intikal ettireceğini ve hukuken mücadelesine devam edeceğini ifade etti.
Gelen ceza karşısında şaşkına dönen emekli öğretmen Ahmet Dallık, “Motosikletimin ruhsatta rengi kırmızıydı, yakalanan motosiklet ise beyaz. Benim düşünceme göre motosikletimin plakası sürekli başka araçlara takılarak yıllarca kullanıldı. Çünkü 44 yıllık bir motosiklet bu zamana kadar çalışma ömrümü çoktan tamamlamış olurdu. Bir vatandaş olarak bu sorunun çözülmesi için olayı adli mercilere intikal ettiriyorum. Konuyla ilgili olarak hukuk mücadelesi başlatacağım” dedi.
(İHA)