HABER /  AK PARTİ

40 - 50 bin terörist daha öldürürüz

AK Parti Amasya Milletvekili Prof. Dr. Naci Bostancı, çözüm sürecinin başarısızlığı halinde ne olacağını anlattı.

AK Parti Amasya Milletvekili Prof. Dr. Naci Bostancı, çözüm süreci olmadığında yaşanması muhtemel olayları anlatırken, "Diyelim ki çözüm süreci yok. 30 yıl daha savaşalım. 40- 50 bin terörist öldürürüz, 18 bin güvenlik görevlimiz, 12- 13 bin sivil vatandaşımız şehit olur" dedi.

Partisinin Zonguldak İl Başkanlığı'nca Genel Maden İşçileri Sendikası'nda düzenlenen 'Çözüm Süreci' konulu konferansta konuşan Prof. Dr. Bostancı, 1.5 yıl terör komisyonunda çalıştığını ve Türkiye'nin farklı noktalarına giderek insanları dinlediğini söyledi.

30 yılda 8 bin 300 güvenlik görevlisi, 5 bin 900 sivil vatandaşın şehit olduğunu, 22 bin 300 teröristin öldürüldüğünü hatırlatan Prof. Dr. Bostancı, "Diyelim ki çözüm süreci yok, dövüşe devam. Dağlarda PKK'lıları temizliyoruz, daha bir vuruyoruz, bombalıyoruz, öldürüyoruz. 30 yıl daha savaşalım, 40 bin 50 bin terörist öldürürüz, 18 bin güvenlik görevlimiz şehit olur, 12-13 bin sivil vatandaşımız şehit olur, ama çok daha fazla sayıda insan yolda giderken 'başıma bir şey gelecek mi' endişesi ile yaşar" diye konuştu.

ÖNCEKİ HABERLER
Mustafa Koç'un büyüme tahmini
Ben Burdan Atlarım fena çuvalladı
Duran Kalkan'dan şok çekilme açıklaması
Müslümanlar tecavüz kampında!
Şehit annesi karşısında esas duruş
Uğur Pektaş nereli eski eşi kimdir? Uğur Pektaş Hac işine girmişti
Yorumlar 18 yorum