HABER /  GÜNCEL

250 bin lira verdiler vermedi istediği fiyata bakın

KOCAELİ'nin Gölcük ilçesinde bir fabrikada işçi olarak çalışan İlhan Dişli, piyasa değeri yaklaşık 30 bin TL olan otomobilini, '34 AKP 34' plakası nedeniyle 500 bin liraya satışa çıkardı. Dişli, otomobilini satın almak isteyenlerin kendisine arsa ve ev teklif ettiğini söyledi.

İlhan Dişli, '34 AKP 34' 2013 yılında 20 bin liraya satın aldığı 1997 model 383 bin kilometrede olan Mercedes C-180 model LPG'li otomobilini satışa çıkardı.

Otomobilinin şu anki değerinin yaklaşık 30 bin lira olduğunu belirten İlhan Dişli, "Aracın kendisinden hariç plakasının değeri var. Şu an otomobilin piyasa değeri 30 bin lira. Plaka Ak Parti'nin ismini anımsattığı için ülkemizde birçok taliplileri oldu.

500 BİN TL İSTİYOR

Ben de Ak Parti'nin gönüllüsüyüm. İşadamları ve politikacılardan olsun çok isteyenler var. 250 bin lirayı gördü vermedim. 500 bin lira veren olursa aracı verebilirim. Bu süreçte arsa, ev veren kendi aracını vermek isteyen oldu" dedi.

OTOBANDA DURDURUP FOTOĞRAF ÇEKTİRMEK İSTİYORLAR

İlhan Dişli otomobilinin LPG'li ve otomatik vites olduğunu ifade ederek, "Plakanın başı ve sonu da İstanbul'u temsil ettiği için ayrı bir önem taşıyor. Bu aracı aldığım kişi de aynı parti sevdasındaydı. Nasip olursa satarız. Partinin simgesini taşıyan plaka olduğu için araç tavan yaptı. Otomobili kullanırken de vatandaşlar çok ilgi gösteriyor. İstanbul'da otobanda durdurup fotoğraf çektirmek isteyenler de oldu. Bu gönül ve sevda işidir. Bu plakanın bende olmasından dolayı ayrı bir gurur duyuyorum" diye konuştu.

ÖNCEKİ HABERLER
İsmail Türk kimdir nereli? FETÖ'cü mü?
İstanbul'un üstündeki radyasyon bulutları tehlikeli mi?
İyi Parti'den Reza Zarrab ve 'belge' çıkışı...
Mahkeme Başkanından 'senin annen baban yok mu?' çıkışı
Demre Noel Baba Meydanı hizmete açıldı
Mülakat yerleri 2020 Sözleşmeli öğretmenlik sınav yeri açıklandı mı?
Yorumlar 6 yorum