BIST 1.441
DOLAR 8,51
EURO 10,28
ALTIN 498,94
HABER /  GÜNCEL  /  EĞİTİM

2021 Açık Lise kayıt yenileme ve ders seçimi ne zaman?

Açık öğretim öğrencileri AÖL kayıt yenileme ve sınav tarihleri araştırılıyor. Peki, AÖL 3. dönem sınavları ne zaman yapılacak? MEB AÖL 3. dönem kayıt yenileme ve ders seçimi ne zaman? İşte detaylar...

Abone ol

AÖL 3. dönem sınavları ne zaman yapılacak? Sorusu araştırılıyor. Üçüncü döneme giriş yapılırken öğrenciler 'AÖL 3. dönem sınavları ne zaman?' Sorusuna yanıt arıyorlar. Peki, AÖL 3. dönem sınavları ne zaman yapılacak? MEB Açık Lise 3. dönem kayıt yenileme ve ders seçimi ne zaman? İşte iş takvimine göre MEB AÖL kayıt yenileme, ders seçimi ve sınav tarihleri...

AÖL 3. dönem kayıt yenileme ne zaman: 2020‐2021 Eğitim Öğretim Yılı Açık Öğretim Lisesi 3. Dönem kayıt yenileme işlemleri 26 Nisan 2021 ‐ 09 Mayıs 2021 arasında,

2020‐2021 Eğitim Öğretim Yılı 3. Dönem Ders Seçme güncelleme işlemleri ise 27 Nisan 2021‐14 Mayıs 2021 tarihleri arasında,

2020‐2021 Eğitim Öğretim Yılı 3. Dönem sınav giriş belgeleri sistem üzerinden 30 Haziran 2021 Çarşamba günü erişilmesi bekleniyor.

Ancak ülkemizde ve dünyada etkisini sürdüren korona virüs salgını nedeniyle, söz konusu sınavın takviminde değişiklikler meydana gelebilir.

Bu kapsamda bilgiler netleştikçe haberimizde yer vereceğiz.

3. dönem sınavları ne zaman: MEB AÖL 3. dönem sınavlarının 03 Temmuz 2021 Cumartesi ve 04 Temmuz 2021 Pazar günleri yapılacağını açıklandı. Sınavın nasıl yapılacağı ise henüz belli değil.

Kayıt yenileme ücreti: Açık Öğretim Lisesine kayıt yenileme yaptıracak öğrenciler, her yıl belirlenen kayıt yenileme sınav ücretini ödemek zorundadır. 2020 yılında bir dönem için kayıt yenileme sınav ücret olarak 50 TL ve halk eğitim merkezi okul aile birliği hesabına; 5 TL olarak belirlenmiştir. (50 TL Açık Öğretim Lisesi Kayıt Yenileme Sınav Ücreti olarak anlaşmalı bankalara yatırılacak. 5 TL ise Halk Eğitim Merkezi Okul Aile Birliği banka hesabına veya makbuz karşılığında teslim edilecektir.)

Öğrenci adayı, T.C. Kimlik Numarası beyan ederek T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Halk Bankası ve Türkiye Vakıflar Bankasının bankamatiklerine (ATM) veya Türkiye Vakıflar Bankası şubelerine giderek ya da ilgili bankaların internet bankacılıkları üzerinden “MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü” hesabına 50 TL ödeyecek ve dekontu muhafaza edecektir. (T.C. vatandaşı olmayan öğrenci adayları ise İl Göç İdaresi Müdürlüklerinden alacakları yabancı kimlik numarası ile anlaşmalı bankalara müracaat edeceklerdir.)
Kayıt yenilemek için sınav ücretinin ödendiği bilgisi, sistem üzerinden görülmektedir. Sistemde görünmeyen ödemeler, kayıt yenilemenizin gerçekleşmesini engeller. Bunun için sınav ücretinizi doğru hesaba yatırdığınızdan emin olunuz.
Kayıt yenileme işlemleri Açık Öğretim Lisesi Bilgi Yönetim Sistemi tarafından otomatik olarak yapılmaktadır. Ancak kayıt yenileme işlemini halk eğitimi merkezi müdürlüğüne yaptıran öğrencilerimizden halk eğitimi merkezi müdürlüğünce makbuz karşılığında veya banka hesap numarasına yatırtarak 5 TL kayıt yenileme sınav ücreti alacaktır.

ÖNCEKİ HABERLER
KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar: 'Bir Zamanlar Kıbrıs dizisi amacına ulaştı'
Bu dalga hiçbirine benzemiyor! Çocuk hastalar artıyor yoğun bakımlar doldu
Bitlis'te PKK'nın 12 odalı sığınak imha edildi
Ünlü oyuncu Helen McCrory hayatını kaybetti! Eşi acı detayı ilk kez açıkladı
Gazeteci Şirin Payzın koronavirüse yakalandı
Fidye nedir Diyanet 2020 günlük oruç fidyesi ne kadar?
Ramazan ne zaman bitiyor Ramazan bayramı ne zaman?
Seyahat izin belgesi alma şartları nelerdir İçişleri Bakanlığı
İcra, iflas ve konkordatoya yeni düzenleme geliyor! İşte taslak metindeki 6 madde
AÖL 3. dönem sınavları ne zaman yapılacak 2021 AÖL takvimi
Yorumlar