HABER /  GÜNCEL

2017 Hac kura çekilişi sonuçları hac sorgulama

Diyanet 2017 Hac kura sonuçları saat 23.00'da asil ve yedek liste halinde yayınlandı. Hac kura sonuclari sorgulama ekranı hac.diyanet.gov.tr ile aynı anda internethaber'de

2017 Diyanet Hac kura çekilişi sonuçları bugün saat 15.00'da yapılacak ve hac kura sorgulama ekranı da saat 23.00'da hizmete sunuldu. TC numarası ile hac kura sonuçları öğrenilebilecek. Hac kura sonuçları sorgulama ekranına internethaber.com sitesi üzerinden anında ulaşabileceksiniz. 

TC numarası ile hac kura sonuçları sorgulamasını yaparak asil mi yedek mi listede olduğunuzu öğrenebileceksiniz. 2017 Hac kura sonuçları sorgulama ekrana hac.diyanet.gov.tr sitesi tarafından  kullanıma açılacak. Hac kura sonuçlarının tam ve asil listeleri Diyanet tarafından bu gece saat 23.00'de ilan edilecek. Diyanet İşleri Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, kutsal topraklara gidecek hacı adaylarını belirlemek için gerçekleştirilecek kura çekimi, Türkiye Diyanet Vakfı Konferans Salonu'nda yapılacak. Bilgisayar ortamında, basın ve kamuoyuna açık yapılacak kura çekiminde hacı adayları, başvuru yapan 1 milyon 892 bin 724 kişi arasından belirlenecek. Vatandaşlar, saat 15.00'te başlayacak kura çekiminin sonuçlarına aynı gün saat 23.00'ten itibaren Diyanet İşleri Başkanlığının "http://hac.diyanet.gov.tr" internet adresinden ulaşabilecek.

Kurada "Kesin Kayıt Hakkı" elde edenler, 27 Şubat-10 Mart tarihlerinde "Kesin Kayıt Yaptırabilir" belgesini internet ortamından veya müftülüklerden alarak kayıtlarını yaptırabilecek. Belirlenen süre içerisinde kesin kayıt yaptırmayanların yerine, kura sırası gözetilerek 16-24 Mart arasında dağıtılan kontenjanlar çerçevesinde kayıtlar alınacak.

Hacca gitmek için müracaat eden şehit yakını, anne, baba, eş ve evlenmemiş çocukları ile gazilerin kendisi ve eşlerinin kayıtları ise 16-24 Mart'ta konaklama türüne ait hac ücretini yatırmaları şartıyla il müftülüklerinde yapılacak. Hacı adayları 31 Temmuz-26 Ağustos tarihlerinde hac yolculuğuna başlayacak ve 5 Eylül'den itibaren de dönüşe geçecek. Son hackafilesi ise 30 Eylül'de yurda dönecek. Diyanet İşleri Başkanlığı, hacı adaylarının yolculuk öncesi manen ve ruhen hazırlanması gerektiği bilinciyle, il ve ilçe müftülüklerinde nisan ayından son çıkış gününe kadar eğitim ve seminerler düzenleyecek.

ÖNCEKİ HABERLER
Hac kura sorgulama Diyanet 2017 hac sonuçları
Ses çıkarmasın diye çoraba sokmuşlar! Şok olacaksınız
Rusya yine Esad rejimine kalkan oldu!
El Bab zaferi sonrası Çavuşoğlu yeni rotayı açıkladı!
O firmaya 3 milyon lira ceza kesildi!
Beykoz’da bir erkek ve bir kadın ölü bulundu
Yorumlar