BIST 1.331
DOLAR 7,81
EURO 9,48
ALTIN 461,39
HABER /  GÜNCEL

14 yaşında ve 8.5 aylık hamile! Eşinin verdiği ifadeye bak!

Adana'da 14 yaşında 8.5 aylık hamile bir kız çocuğu hastaneye başvurunca kocasıyla birlikte çocuk şube müdürlüğüne götürüldü. Kocasının verdiği ifade şaşkınlık yarattı...

Abone ol

ADANA'da 14 yaşında 8.5 aylık hamile bir kız çocuğu hastaneye gelince, kocasıyla birlikte çocuk şube müdürlüğüne götürüldü.
Afre Mehli (14) ve Fedi Hacyusuf (21) 1 yıl öne evlenip Suriye'de yaklaşık 8 yıldır süren iç savaştan kaçarak, bir süre önce Halep'ten Adana'ya geldi. Afre Mehli bu evlilikten hamile kaldı.

DOKTOR HEMEN POLİSİ ARADI... 8.5 aylık hamile olan Mehli bugün de rahatsızlanınca kocasıyla Adana Doğum Hastanesi'ne gitti. Doktor kız çocuğunun kimliğine baktığında 14 yaşında olduğunu görünce muayene edip polise de haber verdi. Hastaneye gelen polis Türkiye'de 18 yaşından küçük kızların evlenmesi suç olduğu için kocayı ve ailesi ile eşini çocuk şube müdürlüğüne götürdü.

BİZDE 12 YAŞINDA EVLENMEK SERBEST... Kocanın Suriye'de evlendiklerini, orada 12 yaşından sonra evlenmenin serbest olduğunu Türkiye'deki yasaları bilmediğini söylediği öğrenildi. Afre Mehli'nin ise anne ve babasının kendisini evlendirdiğini, Suriye'de herkesin küçük yaşta evlendiğini söylediği ileri sürüldü. Fedi Hacyusuf ve ailesi hakkında adli işlem başlatıldı.

ÖNCEKİ HABERLER
PTT POS nedir? İşyerlerindeki avantajları ne?
Murat Özdemir papağana işkence görüntüleri rezalet gözaltına alınışı
Ahmet Çakar: Fenerbahçe'de kara büyü var küme düşecek
FETÖ'nün yeni 'dünya imamları' ifşa oldu işte o isimler
Ömür Gedik kaç yaşında aslen nereli evlendi mi eşleri kim?
Duhan suresi tesfiri Arapça okunuşu nasıl Duhan suresi anlamı
Yorumlar 42 yorum