BIST 1.391
DOLAR 8,74
EURO 10,37
ALTIN 495,58
HABER /  EKONOMİ

Türkiye'nin en büyük özel şirketi netleşti Tüpraş ilk sırada

Türkiye'nin En Büyük 500 Özel Şirketi Araştırması"nın sonuçları açıklandı. Türkiye'nin en büyük şirketlerinde ilk sırayı Tüpraş, Türk Hava Yolları (THY) ve Petrol Ofisi aldı

Abone ol

Capital dergisi tarafından Vodafone'un ana sponsorluğunda bu yıl 21’inci kez düzenlenen "Capital500-Türkiye'nin En Büyük 500 Özel Şirketi Araştırması"nın sonuçları, İstanbul’da düzenlenen törenle açıklandı. 

Araştırma kapsamında ciro, karlılık, ihracat ve istihdam rakamlarına göre değerlendirilen şirketlere, 9 kategoride 23 ödül verildi. Araştırmada, Türkiye ekonomisinin sürdürülebilir zeminde büyümesine katkı sağlayan şirketler ciro büyüklüğüne göre sıralanıyor.

EN BÜYÜK ŞİRKERTLER
Buna göre, sırasıyla Tüpraş, THY ve Petrol Ofisi "Türkiye'nin En Büyük Şirketleri" olurken, "Cirosunu En Fazla Artıran Şirketler" Kerevitaş, Odeon Turizm ve Gram Altın Pazarlama Sanayi olarak belirlendi. 

Tüpraş kimin sahibi Zorlu olacakken bakın kim oldu?

EN ÇOK KÂR EDENLER
Araştırmada "En Çok Kar Eden Şirketler" Ereğli Demir Çelik, Tüpraş ve Enka İnşaat olurken, "İhracatını En Fazla Artıran Şirketler" kategorisinde Lila Group, Kerevitaş ve Namet Gıda ilk 3 sırayı paylaştı. 

EN ÇOK  İHRACAT YAPANLAR
Ford Otosan, Toyota Otomotiv ve Arçelik’in "En Çok İhracat Yapan Şirketler" olduğu araştırmaya göre, "Çalışan Sayısını En Fazla Artıran Şirketler" Lila Kağıt, Borusan Makine ve IATI Turizm olarak belirlendi. "En Fazla Çalışanı Olan Şirketler" kategorisinde BİM Birleşik Mağazalar, RC Rönesans İnşaat, LC Waikiki Mağazacılık ilk 3 sırayı aldı.

Bu yılki araştırmada Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı "Onur Ödülü"ne layık görülürken, Vodafone Dijitalleşme Özel Ödülü’nü ise DenizBank aldı. 

DESTEK VERMEKTEN GURURLUYUZ
Vodafone Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Colman Deegan, önemli ödüllerin sahiplerine ulaşmasına destek vermekten dolayı mutlu olduğunu ifade etti.

BU YILKİ HEDEF 74 MİLYON YOLCU
THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı da ödüle layık görülmekten dolayı mutlu olduklarını dile getirerek, başarının sadece rakamlardan ibaret olmadığını, aynı zamanda marka bilinirliği ve güvenilirliğinin de önem taşıdığını vurguladı.

Aycı, "Bir başka gururum da, 2018 yılında hem yolcu hem de kargo tarafında çift haneli büyümelere imza atmamızdan dolayı... Bu anlamda ilk 9 ayda karımızı şu anda dolar bazında 750 milyon dolara taşıyıp 3 kat arttırdığımız için de ayrıca mutluyum. Bu yılı 74 milyon yolcuyla kapatacağız. Ülkemizin nüfus sayısından fazla bir yılda yolcu taşıma hedefimiz var. Az kaldı, ona doğru da geliyoruz. Yeni havalimanımızla birlikte 80 milyonu da aşacağımızı düşünüyoruz." şeklinde konuştu. 

ÖNCEKİ HABERLER
Mustafa Varank 'buyurun AR-GE buyurun teknoloji' dedi kürsüde paylaştı
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Her dört kişiden biri basur
Putin, yıldızlara fark attı en fazla satılan takvim Putin oldu
Dünyanın en iyi gökdeleni belli oldu
Atak helikopterine Filipinler yolu açıldı
Hastanede skandal 'sarhoş' diye eve gönderilen adamın kafasından kurşun çıktı!
ABD Fetö kozunu devreye soktu! Süleyman Özışık yazdı
Değeri 2 bin dolardan 40 bin dolara çıkacak
Diyet yaparken kaçınmanız gereken durumlar nelerdir?
Yorumlar 1 yorum