BIST 1.115
DOLAR 7,56
EURO 8,97
ALTIN 474,87
HABER /  GÜNCEL

12 Ağustos evde bakım maaşı yatan yeni iller listesi-2020

Evde bakıma muhtaç yaşlı, engelli ve hasta kişilerin yakınlarına verilen evde bakım aylığı 12 Ağustos çarşamba günü hangi illerde yattı sorusu araştırılıyor. Ağustos ayında, zamlanan yeni evde bakım maaşlarının ayın 15'inden sonra tüm illerde hesaplara yarması bekleniyor.

Abone ol

12 Ağustos evde bakım maaşı hangi illerde yattı sorusu birçok vatandaş tarafından araştırılıyor.  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından belirtilen şartları taşıyan vatandaşlara bakım maaşı veriliyor. Her ay düzenli olarak yatırılan evde bakım maaşı sorgulama işlemleri e-Devlet üzerinden yapılıyor. İşte sorgulama ekranı ve detaylar…

Evde bakım parası sorgulama ekranı her ay araştırılan konular arasında yer alıyor. Temmuz ayının gelmesi ile beraber evde bakım maaşı yatan iller merak edilmeye başlandı. Ağustos ayı evde bakım maaşlarının ayın 15'inden sonra hesaplara yatması bekleniyor.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından her türlü gelirler toplamı esas alınmak suretiyle, hane içinde kişi başına düşen ortalama aylık gelir tutarı, asgarî ücretin aylık net tutarının 2/3’ünden daha az olan bakıma ihtiyacı olan engellilere, engellinin bakımına destek amacıyla verilen maaşın sorgulaması e-Devlet üzerinden yapılıyor.

EVDE BAKIM MAAŞI YATAN İLLER HANGİLER?
Evde bakım maaşı sorgulama işlemlerinizi e-Devlet üzerinden yapabiliyorsunuz. Devlet dairelerinde yapılan pek çok işlemi online olarak gerçekleştirmemizi sağlayan e Devlet’in “Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama” sayfasından evde bakım aylığı sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
Sisteme kayıtlı olan vatandaşlar, şifreleri ve T.C kimlik numaralarıyla sorgulama işlemini yapabiliyor.

EVDE BAKIM MAAŞI NE KADAR? 
Enflasyon oranının açıklanmasının ardından temmuz zamları belli oldu. İşte temmuz zammı ile yeni evde bakım maaşı…
Evde bakım desteği
Eski: 1.460
Yeni: 1.544

ENGELLİ AYLIĞI

%40-69
Eski: 537
Yeni: 567

%70 VE ÜSTÜ
Eski: 805
Yeni: 854

ÖNCEKİ HABERLER
Google'dan deprem duyurusu: Android telefonlar depremi ölçebilecek
AK Parti Diyarbakır'da 12 ilçe başkanı istifa etti
Beşiktaş'tan Balotelli hücumu! Yönetim İtalya yolcusu
Hümeyra'nın oğlu Sadık Bigat kimdir evli mi babası kim?
12 ile FETÖ operasyonu! 34 muvazzaf askere gözaltı
Hande Ünsal kimdir kaç yaşında anne ve babası kimdir?
Yorumlar