BIST 10.471
DOLAR 32,77
EURO 35,09
ALTIN 2.457,99
HABER /  DÜNYA

10 parmağında 11 marifet

İngiltere'de 21 yaşındaki David Day, 6'sı gönüllü 5'i ücretli olmak üzere tam 11 işte çalışıyor.

Abone ol

Haftanın 50 saatini çalışarak geçirdiğini belirten David, boş oturmaktan nefret ettiğini söyledi.
"Britanya’nın en çalışkanı mı?" sorusuyla haberlere konu olan David Day, İngiltere’nin Nottingham kentinde oturuyor. Yaşadığı bölgede, kendi yaş grubunun yüzde 7.5’i işsizlik yardımı alırken David, 6’sı gönüllü 5’i ücretli olmak üzere tam 11 işte çalışıyor.

BOŞ OTURMAKTAN NEFRET EDİYOR
Kazancı ayda sadece 500 İngiliz sterlin olan genç, boş oturmaktan nefret ettiğini, haftanın yaklaşık 50 saatini çalışarak geçirdiğini belirtti. Çeşitli okulların yemekhanelerinde garson ve asistan, Notts County futbol kulübünde hizmetli, toplum merkezi görevlisi ve Primark mağazasında tezgâhtar olarak çalışan David, bunlar yetmezmiş gibi 6 ayrı işte gönüllü emek harcıyor.

David, bir gençlik grubuna, St John Ambulans Servisi’ne ve bir spor merkezine, hiçbir karşılık beklemeden gönüllü olarak çalışıyor. İlk işini, 10 yaşındayken bir kilisede gönüllü olarak yaptığını söyleyen David Day, ilk ücretli işini sadece 12 yaşındayken yaptığını belirtirken, "Para kazanmak iyi, ama bu benim çok da umurumda değil. İnsanlara yardım etmek ve hoşuma giden bir iş yapmak benim için daha önemli" dedi.