eposta yazdır zoom+ zoom-

Türkiye stadyumlarıyla Almanya’yı geçti! EURO 2024 için...

Türkiye stadyumlarıyla Almanya’yı geçti! EURO 2024 için...

EURO 2024 adaylığı için UEFA'nın açıkladığı Değerlendirme Raporu'nda statlar konusunda Almanlara üstünlük sağladık.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 21-09-2018 19:07 - Güncelleme: 22-09-2018 00:15

UEFA’nın 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'na ev sahipliği yapacak ülkeyi belirleyeceği 27 Eylül Perşembe günkü toplantısı öncesi açıkladığı Değerlendirme Raporu’nda Türkiye, Almanya’ya karşı stadyumlarıyla önde bulunuyor.

Değerlendirme raporunda en dikkat çekici nokta Almanya’nın stadyumlarının güvenlik kriterlerini karşılamaması oldu. Türkiye, acil bir durumda stadyumların 8 dakikanın altında bir sürede boşaltılmasını garanti etti. Almanya ise stadyumları acil durumda 8 dakikanın altında boşaltacak altyapıya sahip değil.

ALMANYA KARABORSANIN ÖNÜNÜ AÇTI

Türkiye’nin Değerlendirme Raporu’nda Almanya karşısında önemli bir üstünlüğü de biletleme ve akreditasyon garantisi alanında yaşandı. Almanya, UEFA’ya biletlerin tekrar satılması ile ilgili garanti veremedi. Böylece Almanya’nın adaylık dosyasında karaborsanın önü açıldı.

Türkiye’yi Almanya karşısında avantajlı konuma getiren bir başka başlık da stadyum ücretleri oldu. Almanya, turnuva boyunca kullanılacak tüm stadyumları için UEFA para isterken, Türkiye ücretsiz stadyum ve stadyum personeli konusunda UEFA’ya yaklaşık 40 milyon euroluk bir tasarruf paketi sundu.

TFF'den EURO 2024 açıklaması: 'Memnuniyetle karşılıyoruz'

UEFA’ya sunduğu dosyada karaborsa bilet satışının önünü açan, güvenlik kriterlerini karşılayamayan, üstelik stadyumlardan para da isteyen Almanya ayrıca stadyumlarında locaların ağırlama alanları ile ilgili UEFA kriterlerine karşılamıyor.

UEFA Yönetim Kurulu, 2024 Avrupa Şampiyonası'na ev sahipliği yapacak ülkeyi 27 Eylül Perşembe günü Nyon’daki merkezinde yapacağı toplantıda belirleyecek.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Türkiye stadyumlarıyla Almanya’yı geçti! EURO 2024 için... haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR5 YORUM
  • Pehlivanoğlu 22 Eylül 2018 07:36 Almanya kendi kazancını ve çıkarınca bakıyor. Ne harcatacak bana ne dönecek. Türk’ün aklı daha sivri, hele sen bi gel bakalım. Bunun daha bir çok yanı var. Türkiye gelen her yabancı niyetinden DHA dazla para harcıyor. Dönen döviz ve sermaye hızlanan ekonomi. Almanya tek el büyük kafa vr lobi doyurma derdinde. Şu an Türkiye herkese vatandaşa

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro