eposta yazdır zoom+ zoom-

Taşerona kadrodan sonra ikramiye müjdesi nedir bu ilave tediye?

Taşerona kadrodan sonra ikramiye müjdesi nedir bu ilave tediye?

850 bin taşeron işçinin kadroya geçeceği açıklandı. Herkes merakla taşerona kadro şartlarını merak ederken Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu'ndan açıklama geldi. Sarıeroğlu taşeron işçilerin ilave tediye ikramiyesi alacağını söyledi. Peki nedir bu ilave tediye?

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 07-12-2017 05:00 - Güncelleme: 07-12-2017 05:00

450 bin kamuda çalışan taşeron işçi ve 400 bin belediye işçisi kadroya geçiyor. Meclis'e bir kaç gün içinde gelmesi beklenen taşeron işçilerle ilgili Jülide Sarıeroğlu'ndan açıklama geldi. Sarıeroğlu yaptığı açıklamada kamuda çalışan taşeron işçilerin ilave tediye alacağını söyledi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, taşeron işçilerin kamuya alınmasına ilişkin hazırlanan düzenleme ile ilgili açıklamalar yaptı. Bakan Sarıeroğlu, "Çalışanların kazanmış oldukları kıdem ve yıllık izinler olduğu gibi korunacak. Maaş konusunda mevcut maaşları ile birlikte geçiş sağlamış olacak. Maaşlarına 52 günlük ilave tediye ikramiye de eklenmiş olacak. Kadroya alınacak kişilerin tayin hakkı olmayacak. Çalışmamız tamamlandı. Başbakan'ımız yurtdışından geldikten sonra son bir değerlendirme yapacağız. Bu sene bitmeden bu işi nihayete erdireceğiz. Kadroya alınacaklara herhangi bir eğitim ve yaş sınırı konulmayacak. Herhangi bir kıdem aranmayacak" dedi.

İLAVE TEDİYE NEDİR? İlave tediye işçilerin memur olması durumunda aldıkları ikramiye. 657 devlet memurları kanununda bulunan bu ikramiyeyi herkes alıyor. 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Taşerona kadrodan sonra ikramiye müjdesi nedir bu ilave tediye? haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • Mustafa 08 Aralık 2017 21:47 Kamuya ek ucret asgari ucretliden de fedakarlik bekle helal sana bakanim sanada bu yakisir

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro