eposta yazdır zoom+ zoom-

Taşeron kadroda son durum Erdoğan son dakika detayları açıkladı

Taşeron kadroda son durum Erdoğan son dakika detayları açıkladı

Taşeron işçilere kadro için beklenen son dakika açıklama Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan geldi. 850 bin taşeron işçi nerede nasıl kadrolu olacak? 4C statüsünde çalışan taşeronlar 4B kadrosuna alınıyor. Belediye taşeronları da pakette.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 05-12-2017 12:46 - Güncelleme: 05-12-2017 15:45

Binlerce taşeronun beklediği kadroda sona gelindi. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından geçtiğimiz hafta taşerona kadro sorununun bir hafta içinde çözüleceğini açıkladı. Erdoğan'ın bugün taşeron işçilerle ilgili son dakika açıklama yaptı ve 850 bin işçinin kadroya geçeceğini duyurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan son dakika taşeron işçilerle ilgili bugün AK Parti grup toplantısında açıklama yaptı. 850 bin taşeron işçinin kadroya geçeceğini açıklayan Erdoğan'ın açıklaması şöyle:
*Yaklaşık 900 bin çalışanımızı ilgilendiren ve kamuoyunda taşeron olarak bilinen düzenlemeye değinmek istiyorum.

850 BİN KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEK: Kamudaki 450 bin ile belediyeler ve il özel idarelerindeki 400 bin işçimiz çalıştıkları yerlerdeki belediye iktisadi teşekküllerinde istihdam edilecekler.

ÇALIŞMA SÜRESİ UZUYOR: 23 bin mevsimlik işçilerin halen en fazla 5 ay 29 gün olan çalışma süreleri de 8 ay 29 güne kadar çıkartılabilecek.

4C'LİLER 4B'Lİ OLUYOR: Kamuda 4C statüsünde çalışan kardeşlerimiz de 4B kadrosuna alınıyor.

Taşerona kadro şartları neler yaş sınırı kaç kimler kadroya alınacak?

MESELEYİ KÖKTEN ÇÖZMÜŞ OLUYORUZ: Böylece kamuoyumuzda uzun zamandır tartışılan bu meseleyi kökten çözmüş oluyoruz.

KOMİSYONLAR, TAŞERONLAR ORTADAN KALKIYOR: Bu arada komisyonlar, taşeronlar ortadan kalkıyor. Belediyelerde de iktisadi teşekküllerinin görevlisi olarak devam ediyor.

JÜLİDE SARIEROĞLU TWITTER'DAN AÇIKLAMA YAPTI: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından sonra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu açıklama yaptı. Taşerona kadroda detayları veren Sarıeroğlu, "Özel sözleşmeli, geçici, bir yıllık, üç yıllık değil, sürekli işçi kadrosuna geçiriyoruz. Yaş sınırı, eğitim şartı, asıl iş, yardımcı iş ayrımı olmayacak. Bugün bu sabah itibariyle, kamuda çalışan taşeron işçi kardeşlerimiz bundan sonra kadrolu işçi olacak" ifadelerini kullandı.

BELEDİYE İŞÇİLERİNE KADRO GELDİ: Sarıeroğlu daha sonra yaptığı açıklama "Belediye ve İl Özel İdarelerinde, taşeron olarak çalışan kardeşlerimiz için de yeni bir düzenleme yaptık, bu kardeşlerimiz, il özel idarelerin ve belediyelerin iktisadi teşekküllerinde işçi olarak istihdam edilecekler" dedi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Taşeron kadroda son durum Erdoğan son dakika detayları açıkladı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR40 YORUM
  • 4 aralık mağduru 03 Nisan 2018 18:16 bu nasıl adalettir ya..!! ben 1 yıldır kamuda joker eleman olarak çalışıyorum ve kasım ayında sürekli gittim 5-6 aralıkta çalıştım neymiş 4 aralık fiilen olmam gerekiyomuş. medyada yayınladığınız tarih 5 aralık ama. 1 yıl çalıştım ve benden sonra gelen işçi daha 1 haftalıkken kadroya geçti "1 yılı 1 güne tabi tuttunuz"..!!! haksızlık..!!! sen 1 yıl çalış kadroyu alama senden sonra gelen 1 gün çalışşın ve sen onu kadroya al niye 4 aralıkda orda...!!!

    CEVAP YAZ 0 1

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro