eposta yazdır zoom+ zoom-

Taşeron güvenlik soruşturması arşiv araştırması form örneği

Taşeron güvenlik soruşturması arşiv araştırması form örneği

Taşeron işçiler için kadroya geçiş süreci başladı. 2 Ocak tarihinde başlayan taşeron işçilerin kadro başvuruları 11 ocak tarihine kadar devam edecek. Taşeron işçiler kadroya geçerken güvenlik soruşturması arşiv araştırması yapılacak. Peki arşiv araştırması formu nasıl doldurulur?

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 03-01-2018 13:02 - Güncelleme: 03-01-2018 15:09

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından taşeron işçilerin kadroya geçerken neler yapacağı merak konusu oldu. Taşeron işçiler kadro alacakları kuruma gidip başvuru yapacak. Taşeron işçiler aynı zamanda güvenlik soruşturması formu da dolduracak. Taşeron işçilerin dolduracağı arşiv araştırması form örneği internethaber'de.

Taşeron işçilerin kadroya geçiş işlemleri için gerekli belgelerden biri de güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu. Kadroya geçmek isteyen yüzbinlerce taşeron işçi güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu araştırılıyor. Aynı zamanda 'güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu nereden alınır? Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu nasıl doldurulur? Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu aramaları yapılıyor. İşte taşeron işçilerin dolduracağı form.

TAŞERON GÜVENLİK SORUŞTURMASI ARŞİV FORMU 

Kişinin kolluk kuvvetleri tarafından halen aranıp aranmadığının, kolluk kuvvetleri ve istihbarat ünitelerinde ilişiği ile adli sicil kaydının ve hakkında herhangi bir tahdit (sınırlama) olup olmadığının, yıkıcı ve bölücü faaliyetlerde bulunup bulunmadığının, ahlaki durumunun, yabancılar ile ilgisinin ve sır saklama yeteneğinin mevcut kayıtlardan ve yerinden araştırılmak suretiyle saptanması ve değerlendirilmesidir. Taşeron işçilerin kadroya geçmesi süreci ile ilgili detaylar araştırılıyor. Vatandaşlar sürecin nasıl ilerleyeceğini merak ediyorlar. Kadroya geçiş için başvurular bugün itibari ile başladı ve 11 Ocak’a kadar devam edecek. Kadroya geçmek isteyen işçilerin bulundukları kuruma başvurularını yapmaları gerekiyor. Başvuru sahipleri hakkında 12/1/2018 tarihinde 14/2/2000 tarihli ve 2000/284 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla yürürlüğe konulan Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Yönetmeliğine uygun olarak başvuru sırasında ilgili Yönetmelik ekindeki form doldurulmak suretiyle arşiv araştırması yapılması il valiliklerinden topluca istenecek. Arşiv araştırması, Kişinin kolluk kuvvetleri tarafından halen aranıp aranmadığının, kolluk kuvvetleri ve istihbarat ünitelerinde ilişiği ile adli sicil kaydının ve hakkında herhangi bir tahdit olup olmadığının mevcut kayıtlardan saptanmasıdır. 

GÜVENLİK ARAŞTIRMASI FORMU İÇİN TIKLAYINIZ

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Taşeron güvenlik soruşturması arşiv araştırması form örneği haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro