eposta yazdır zoom+ zoom-

SP'li Kamalak'ı çileden çıkaran istifa!

SP'li Kamalak'ı çileden çıkaran istifa!

SP'li Belediye Başkanı istifa için öyle bir zamanlama seçti ki Genel Başkan Mustafa Kamalak, töreni terketti!

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 02-09-2013 01:19 - Güncelleme: 23-10-2015 17:20

İNTERNET HABER- CHP'den SP'ye geçen Fatmalı belde Belediye Başkanı Servet Bekereci istifa etti, ortalık karıştı.

İstifa gerekçesini Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak'ın da davetli olduğu festivalde yüzüne söyleyen ve nedenlerini açıklayan Başkan Bekereci, adaylık için parti yönetiminin kendisini oyaladığını iddia etti. Kamalak bu şok sözlerin ardından festivalden ayrılırken, bir grup vatandaşın protestosuyla zor anlar yaşadı.

SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak, beldeye bağlı Yavşan Yaylası'nda düzenlenen festivale katıldı. Kamalak, memleketinde olmanın heyecanını yaşadığını söylerken hükümeti eleştirdi, seçimler için destek istedi.

SÜRPRİZ İSTİFA

Kamalak'ın konuşmasının ardından kürsüye gelen Fatmalı belde Belediye Başkanı Bekereci, 4,5 yıllık belediye başkanlığının veda konuşmasını yapacağını bildirdi. Yaklaşık 6 ay önce CHP'den SP'ye katıldığını anımsatan Bekereci, şunları söyledi:
baskan.jpg
Kamalak'ın yanında istifa eden başkan Servet Bekereci
 
"12 Şubat İlçesi Belediye Başkanlığı için SP'den aday olacağımı sizlere de duyurduğum bir ortamda şu andan sonra SP'li de değilim, adayı da değilim. Burada herkese teşekkür ediyorum. Bundan sonraki hayatımda sizlere köle olmaya hepinizin huzurunda söz veriyorum. Hepinize hakkımı helal ediyorum ve hepinizden de helallik diliyorum, sağolun, varolun, 24 saat emrinizdeyim."
 
KAMALAK FESTİVALDEN AYRILDI 
 
Bekereci'nin konuşmasının ardından bazı katılımcılar Kamalak'a tepki gösterdi. Kamalak, tepkiler üzerine festival alanından ayrıldı. Kamalak, gazetecilerin, yaşanan olayı değerlendirmesini istemeleri üzerine, partinin bir tüzüğü olduğunu, bu tür kararları kendisinin değil yönetim kurulu ve başkanlık divanının verebileceğini belirterek, Bekereci'nin bu şekilde bir açıklama yapmasının yersiz olduğunu kaydetti.
 
OYALANMA İDDİASI 
 
Bekereci de gazetecilere yaptığı açıklamada, 4,5 yıldır sürdürdüğü görevin ardından Kahramanmaraş'ın büyük şehir olması nedeniyle merkeze bağlı kurulan 12 Şubat İlçesi belediye başkanlığı adaylığı için partisince kendisine söz verilmesine rağmen herhangi bir açıklama yapılmadığını, oyalandığını öne sürdü.
 
Bekereci, 2009 yerel seçimlerinde CHP'den Fatmalı belde Belediye Başkanlığına seçilmiş, daha sonra SP'ye geçmişti.
PAYLAŞ tw fb

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro