YAZARLAR

Alper TEKBAŞ

Alper TEKBAŞ

alpertekbas@gmail.com @ rss Eklenme Tarihi: 04 Ocak 2014 00:00 - Güncelleme: 28 Ekim 2015 07:16

Söz Uçar Yazı Kalır

Merhabalar,

Zeki Açıköz; Türkiye Aşçılar Federasyonu Başkanı, Sheraton Hotel & Convention Center Ankara Mutfak Direktörü ömrünü mutfak aşkıyla bütünleştirmiş, kendisini Türk mutfağına adamış bir isim.  Ünü ise Bolu Mengen’den tüm dünyaya yayılmış.  

           1388361773_1.jpg 

Bazen kalpten kalbe sımsıcacık akan gönül dolusu paylaşımlar olur,  bende bu hafta sizlerle Zeki Açıöz’ün insani duyarlılıklarla bütünleşmiş 7 den 70’e çocukların yanaklarından öpen Zeki Amcası, yaşlıların ellerinden öpen onların hayır duasını alan, ana yüreğinde her çocuk gibi evlat Zeki olarak içimden geçen hassasiyetlerle kısa ama bir o kadar uzun onun deyimiyle “bugün varız belki yarın yokuz söz uçar yazı kalır” diyerek bu özel insanı sizlerle paylaşmak istedim.

            1388361789_3.jpg

Özünü dünyalara değişmeyen, köyünde karlı ormanda yaktığı ateş kadar  yüreği sıcak bu isim konumların, statülerin, kartvizitlerin çok ötesinde, büyüdükçe küçülmesini alçak gönüllüğü, özveriyi sabrı, yardımlaşmayı, birlik ve beraberliği, en öndeyken en geride durabilmeyi başarmış  bir kişilik, kırmak değil kazanmak, kavga değil saygı, sevgi hoşgörü ve her şeyden de öncesi insan diyen, insan odağında hayata güzellikler katan sadeliğiyle onu tanıyan tanımayan herkesin gönlünü kazanmayı bilmiş Zeki Açıköz.

         alper-tekbas-zeki-acikoz.jpg

Bilmediği şeyler üzerine konuşmamış, söylemlerde bulunmamış, atıp tutmamış, sözünü de kimseden esirgememiş, kırmızıyla beyazla ülke sevdalısı, Anadolu insanının misafirperver duygu, düşünce, samimiyet ve içtenliğiyle ünlü ünsüz dünyayı ağırlamış, ülkemizi sevdirmiş her dem Türkiye diyen Zeki Açıköz

                  1388361781_2.jpg   

Zarif ve şık

Enerjik

Karizmatik

İlham veren

Alınteri

Çalışkan

Işığıyla yol gösteren

Kalender

Öncü

Zengin Türk Mutfağının Lideri

       1388362065_4.jpg

Büyük Usta Zeki Açıköz ve nezdinde Türk mutfağının tüm değerli çalışanlarına saygı ve sevgilerimle, iyi ki varsınız yepyeni bir yılda en güzel lezzetlerle bolluk, bereket, huzur, sağlık, sofralarımızın en güzel temennileri olsun başta ülkemiz olmak üzere tüm dünyaya mutluluk dolu nice yıllar olsun.
PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Söz Uçar Yazı Kalır yazısına yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU YAZIYA YAPILAN YORUMLAR0 YORUM
REKLAM
Alper TEKBAŞDİĞER YAZILARIAlper TEKBAŞ
TÜMÜ

AÇIK GÖRÜŞ TÜMÜ

Dilediğiniz platformdan Bizi izlemeye devam edin! tw gp fb rs
REKLAM
REKLAM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro