eposta yazdır zoom+ zoom-

Soylu'dan terör örgütlerine gözdağı

Soylu'dan terör örgütlerine gözdağı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Maçka'da vatandaşlara hitap etti. Terör örgütlerine seslenen Soylu, "Burada liderimizin bize vermiş olduğu güçle söylüyoruz, az bir zaman kaldı, bir kaşık suda boğacağız sizi" diye konuştu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 20-11-2017 00:50 - Güncelleme: 20-11-2017 00:50

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Zannediyorlar ki PKK'yı, DEAŞ'ı, FETÖ'yü, DHKP-C'yi bu ülkenin üzerine salarsak, bu ülkenin insanını korkuturuz. Burada liderimizin bize vermiş olduğu güçle söylüyoruz, az bir zaman kaldı, bir kaşık suda boğacağız sizi." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Maçka ilçesinde Eren Bülbül'ün ailesinin ziyaretine eşlik eden Soylu, ziyaretin ardından aynı alanda halka hitap etti.

Soylu, Gezi olayları, 17-25 Aralık ve 6-7 Ekim'de yaşanan olaylara dikkati çekerek, şu değerlendirmede bulundu:

"Zannettiler ki bu milleti aldatabilirler, zannettiler ki güneşi balçıkla sıvayabilirler, zannettiler ki eski Türkiye'de yaptıkları numaraları bu millete yine anlatabilirler. Eski Türkiye'de olmadığımızı gördüler, millet kendisine sahip çıkan Recep Tayyip Erdoğan'a sahip çıktı ve 17-25 Aralık'ı onların kafasına geçirdi. Ardından 6-7 Ekim olaylarını yaptılar, yine kafamızı karıncalandırmaya ve bizi istikametimizden, hedeflerimizden ayırmaya çalıştılar ama başaramadılar. Ardından o hain darbeyi, Maçka meydanından 'bu ülkeyi size yedirmeyeceğiz.' diye haykırdığınız o 15 Temmuz'u yapmaya çalıştılar. O Amerika'daki hain uşak, o Pensilvanya'daki hain, o meczup ve o milletin düşmanına bunu yaptırmaya çalıştılar. Hepimiz topyekün karşı çıktık. Zannediyorlar ki PKK'yı, DEAŞ'ı, FETÖ'yü, DHKP-C'yi bu ülkenin üzerine salarsak, bu ülkenin insanını korkuturuz. Burada liderimizin bize vermiş olduğu güçle söylüyoruz, az bir zaman kaldı, bir kaşık suda boğacağız sizi."

"BİLMENİZİ İSTERİM Kİ İSTİKAMETİMİZ GELECEKTİR"

Şimdi aynı tezgahların ortaya koyulduğunu vurgulayan Soylu, "Biz feraset sahibi milletiz. Daha düne kadar güya Suriye'de Rakka'da DEAŞ'la PKK, PYD, YPG birbirine düşmandı değil mi? Patronları talimat verdi ta binlerce kilometre öteden el sıkıştılar. Ey orada Arapları, Türkleri, Kürtleri her birini birbirine düşürmek için bir büyük oyun oynadılar. Bizim asil milletimiz bu numaraları yutmadı ama şimdi neyin ne olduğu örtü kalktı gerçek ortaya çıktı. Demek ki DEAŞ diye bir şey yok, bu orada hükümranlık kurmaya çalışan ve bu coğrafyada güya bizi bu coğrafyanın işlerine karıştırmak istemeyenlerin oyunları, numaraları ve araçlarıydı." dedi.

"BU MİLLET İÇİN ÇALIŞIYORUZ"

Soylu, iki gece önce Başbakan Binali Yıldırım ve Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli ile Hakkari'ye gittiklerini anlatarak, şöyle devam etti:

"Onlar, bizi bizden ayırmaya çalıştılar. Size sevineceğiniz bir şey söyleyeyim, hiç kimseye 'biz Hakkari'ye geleceğiz.' demedik ama buna rağmen 10 bini aşkın insan terör örgütüne inat, PKK'ya inat tam da terör örgütünün kırmızı listesindeki yöneticilerinden birisinin ülkemizin evlatları tarafından etkisiz hale getirildiği gün Hakkari meydanında ay yıldızlı bayrağa, Türkiye'ye, Recep Tayyip Erdoğan'a sahip çıktılar. Bizim bir tek endişemiz var, sizin bizlere vermiş olduğunuz emanete karşı mahçup olmak. Sayın Cumhurbaşkanımızın mesai arkadaşıyım. Gecenin 3'üne, 4'üne kadar, gözleri kapanıncaya kadar bu millet için çalışan bir Cumhurbaşkanımız ve bir devlet başkanımız var. Bazen yoruluyoruz, bazen gecenin geç saatleriyle sabahın erken saatindeki mesailerimiz birleşiyor ama bilesiniz ki kendisini gördüğümüz zaman, bu memleket için hangi mücadeleyi ortaya koyduğumuz zaman, Türkiye'nin yöneticileri yurt dışına gittiğinde ayak ayak üstün atıp, ayak tabanlarını bize gösterenlere karşı nasıl edebiyle oturulması gerektiğini gösteren bir liderimiz var ya yorgunluğumuzu da alıyor, milletimizin yarınlara ümidini beraberinde getiriyor."gelincik tarlası gibi ay yıldızlı bayrakla şurada bulunmanıza minnettarız."

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 2019 kırılma noktasıdır

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Soylu'dan terör örgütlerine gözdağı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR9 YORUM
  • Misafir 20 Kasım 2017 18:33 Yurttaş eşitliği, giderek “hak” kavramını emekçi sınıflardan kaçırmaya yaradı. Yoksa emekçiler daha fazlasını da ister, maazallah “yol olurdu.”

    CEVAP YAZ 0 1
KİMDİR ?
Süleyman Soylu
SÜLEYMAN SOYLU KİMDİR?

Aslen Trabzon Of'lu bir ailenin çocuğu olan Soylu 1969 yılında İstanbul'da doğdu. İçişleri Bakanı olan Süleyman Soylu'nun eşinin ismi Hamdiye Soylu. İlk ve ortaöğrenimini İstanbul'da tamamladı. Plevne Lisesi mezunu olan S&uu

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro