eposta yazdır zoom+ zoom-

Slogan atan sakallı ünlü yazarı tanıdınız mı?

Slogan atan sakallı ünlü yazarı tanıdınız mı?

Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan, 30 yıl önce İsrail protestosunda çekilen fotoğrafını köşesinde paylaştı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 12-12-2017 08:58 - Güncelleme: 12-12-2017 08:58

Ahmet Hakan, gençlik fotoğrafını paylaşıp "Benim sakallar ağardı. Yarım asırlık çınar haline geldim. Ve fakat...Hiçbir şey değişmedi." yorumunu yaptı.

ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıması gündemdeki yerini koruyor. İsrail'in bitmeyen zulmüne karşı dünyanın seyirci kalmasını en iyi özetleyen ise Ahmet Hakan'ın paylaştığı fotoğraf oldu. Bugünkü yazısında 1988 yılında çekilen fotoğrafına yer veren yazar, şu ifadeleri kullandı:

(...)FOTOĞRAFTA slogan atanlardan biri benim, biri de benim eski dostum, mektep arkadaşım Malatyalı Murat Bilim. Fotoğrafı Murat gönderdi. Sene: 1988. İsrail, yine zulmediyor.

Biz de bir sinema salonuna doluşup “İsrail’i Kınama Gecesi” yapıyoruz. “Mescid-i Aksa’yı Gördüm Düşümde” diye şiirler okuyup “Kahrolsun İsrail” diye sloganlar atıyoruz.

Şu fotoğrafın çekilmesinin üzerinden şunca zaman geçti. Benim sakallar ağardı. Yarım asırlık çınar haline geldim. Ve fakat... Hiçbir şey değişmedi. Ne diyordu Ahmet Kaya, o meşhur şarkısında? Şöyle diyordu: “Yine mızmız sıkıntı/Yine hep vıdı vıdı/Yine hep televizyon/Yine hep Ortadoğu.”

Ahmet Hakan'ın yazısının tamamı

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Slogan atan sakallı ünlü yazarı tanıdınız mı? haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro