eposta yazdır zoom+ zoom-

Seksi kız çocukları rezaleti! Alibaba'ya tepki yağıyor

Seksi kız çocukları rezaleti! Alibaba'ya tepki yağıyor

Alışveriş adresi olan Alibaba.com'a sitesine tepki yağıyor. Pedofili suçu işleyen site küçük kız çocukları mayosunu 'sevimli kız sıcak sexi bikini', 'çok sıcak seksi kız giyim kız çocuklar için mayo' gibi tanıtımlarla veriyor.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 21-04-2017 11:55 - Güncelleme: 21-04-2017 11:55

İnternet üzerinden satış yapan e-ticaret sitesi alibaba.com pedofili suçu ile gündemde. Alibaba.com sitesinde yer alan çocuk kıyafeti bölümünde 'sevimli seksi çocuk bikini', 'sevimli kız sıcak seksi bikini' 'çok sıcak seksi kız giyim kız çocuklar için mayo' gibi etiketler yer alıyor. Çocuk bikini ve mayolarını satarken sex objesine dönüştüren Alibaba.com bu yüzden tepki görüyor.

Durumu sosyal medyaya taşıyan müşteriler, #AliBabaPedofiliSuçuİşliyor hashtag'ini kullanarak siteyi kınayan yüzlerce paylaşımda bulundu.

Gelen tepkiler üzerine başlıkları siteden kaldıran Alibaba.com, konuyla ilgili açıklama yaptı:

"Bugün Alibaba.com Türkiye sayfasında görüntülenen bazı şirket profilleri nedeniyle sosyal mecralarda başlatılan kampanya ile ilgili kamuoyu duyurumuzdur. Görüntülenen şirket ve benzerleri hakkında tüm yasal süreçler başlatılmış olup, sayfalar kapatılmış, konuyla ilgili hukuki ve teknik süreç devam etmektedir.

Alibaba.com’un yürürlükte olan katı ve sıkı ürün listeleme politikaları vardır ve reşit olmayanların dahil olduğu cinsel içerik çağrıştıran veya gösteren veya ima eden her türlü ürünün tanımlanması kesinlikle bu politika dahilinde yasaktır. Listelerimizdeki bu ürünlerin çeşitli üçüncü taraf satıcılarca bildirilmesinin ardından bunları, Alibaba.com genel listeleme politikalarını ihlal ettikleri için, listelerimizden çıkarttık ve çıkartmaya devam ediyoruz. Aynı zamanda, Alibaba.com üzerinde, politikalarımızı benzer şekilde ihlal eden ürünleri tespit etmek için ciddi bir gözden geçirme başlattık. Kullanım şartlarımızı ihlal eden üçüncü taraf satıcılara karşı önlem almaya devam edeceğimizi kamuoyuna duyururuz."

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Seksi kız çocukları rezaleti! Alibaba'ya tepki yağıyor haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro