eposta yazdır zoom+ zoom-

Sayıştay Başkanı Baş'tan vekillere sitem

Sayıştay Başkanı Baş'tan vekillere sitem

Sayıştay Başkanı Ahmet Baş, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Sayıştay'ın 2017 yılı bütçesi görüşmelerinde komisyon üyelerinin sorularını cevapladı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 03-11-2016 20:10 - Güncelleme: 03-11-2016 20:10

Sayıştay Başkanı Ahmet Baş, "Sayıştayın vesayet altında" olduğuna ilişkin değerlendirmeleri üzüntüyle karşıladığını söyledi.

Baş, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Sayıştay 2017 yılı bütçesi görüşmelerinde milletvekillerinin sorularını yanıtladı.

Ahmet Baş, görüşmelerde, "Sayıştayın vesayet altında" olduğuna ilişkin yapılan değerlendirmeleri üzüntüyle karşıladığını ifade etti.

Dünyada kamu yönetimi, muhasebe ve raporlama sistematiği kapsamında son 10-15 yıllık süreçte önemli gelişmeler yaşandığını belirten Baş, Türkiye olarak bu gelişmeleri yakından takip ettiklerini ve buna uyum sağlamak için yasal düzenlemeler yapıldığını söyledi.

Mali tabloların sunulmasıyla birlikte TBMM'ye genel raporların gönderilmeye başlandığını belirten Baş, bu raporların, denetlenen kurumlarla ilgili milletvekillerinin genel bir bakış açısına sahip olmalarına imkan sağladığını kaydetti.

Sayıştay denetiminin performans denetimi anlamında daha etkili olabilmesi açısından, başlangıçta stratejik planların ruhuna uygun hazırlanması gerektiğini vurgulayan Baş, stratejik planlar çerçevesinde de performans programlarının hazırlanması ve kurumların bütçelerine o yolla ulaşılması gerektiğini ifade etti.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Sayıştay Başkanı Baş'tan vekillere sitem haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • Palyaço 03 Kasım 2016 20:29 Palyaço gibi memleket… ...............İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Cumhuriyet Gazetesi'ne yapılan operasyonun savcısı hakkında, 'FETÖ'cü' olduğu gerekçesiyle haber yaptığı için Türkiye’nin en çok okunan yazarı Yılmaz Özdil için soruşturma başlattı... Hemen Sonra vazgeçti!

    CEVAP YAZ 0 1

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro