eposta yazdır zoom+ zoom-

Sarıgül'den bomba cemaat itirafı

Sarıgül'den bomba cemaat itirafı

Gazeteci Sevilay Yükselir, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'le yaptığı görüşmenin detaylarını anlattı.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 21-12-2013 18:42 - Güncelleme: 25-10-2015 06:46

Gazeteci Sevilay Yükselir, A Haber'de yayınlanan Deşifre programında Sarıgül'ün "söylenmemek ve yazılmamak kaydıyla" kendisine itirafını paylaştı.

Yükselir, Sarıgül'e kayıt dışı olmak koşuluyla "arkasında Cemaat'in olup olmadığını" sorduğunu cevap olarak ise Sarıgül'ün "Evet beni destekliyorlar" dediğini itiraf etti.

'SARILGÜL'DEN PARA ALDI DEDİLER'

"Bir dizide karanlık kurul diye bir şey var. Bu dizide benimle ilgili sürekli karalama yapılıyordu ancak ciddiye almıyordum. Ancak son bölümde Sarıgül'den para aldı gibi şeyler dediler benim için. Bunu da bir yazımda Sarıgül'ün cemaat projesi olduğunu söylediğim için yaptılar.

'BURADAN İLK KEZ AÇIKLIYORUM'

Buradan ilk kez açıklıyorum kesinlikle Sarıgül'den para almadım, Sarıgül'ün arkasında cemaat olduğunu off the record olarak bizzat Sarıgül'ün kendisi bana söyledi.

Kusura bakmasın söz vermiştim ama şahsıma yapılan bu saldırılardan sonra açıklamak zorundayım.

Bir yazımda Sarıgül'ün arkasında cemaat olduğunu yazdığımda, Sarıgül beni aradı ve görüştük. Off the record olarak sordum ona böyle bir şey var mı diye. "Evet beni destekliyorlar" dedi. Ben bunu 2012'nin Ağustos'unda yazmıştım. Bunu herkesin içinde bana söyledi ben aday olduğumda beni destekler dedi. Bu yalansa Sarıgül çıksın bu yalan desin."

OFF THE RECORD NE DEMEK? : Bu söz bir gazetecilik terimidir. Haber kaynağının yazılmamak ve yayınlanmamak kaydıyla söylediği sözler için kullanılır. Gazeteciliğin etik ilkesinde 'off the record' denilerek yapılan bir konuşma her ne olursa olsun asla yayınlanmaz ve açıklanmaz. Yayınlayan kişi en temel 'etik' ilkeyi çiğnemiş olur.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Sarıgül'den bomba cemaat itirafı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR164 YORUM
  • Selami Çeşme 26 Mart 2014 19:24 Yesinler Yükselir mi? Alçalır mı? hep birlikte göreceğiz. Mesleki yani ekmeğini yaptığı işin ahlak kurallarına uymayan ahlaksızlık eden birisi bitmeye mahkumdur. Hele ki söylediğini ispatı ile ortaya koyamıyorsa "yandaş" dır.

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Mustafa Sarıgül
MUSTAFA SARIGÜL KİMDİR?

1956 yılında Erzincan'da doğdu. Eğitimine sırasıyla Talatpaşa İlköğretim okulu, Şişli Ortaokulu, Zincirlikuyu Yapı Teknik Lisesi'nde devam etti ve Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nden mezun oldu. İş yaşamına Kağıthane B

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro