eposta yazdır zoom+ zoom-

Ruhat Mengi kimdir nereli Meral Akşener'in ekranların ünlü sunucu

Ruhat Mengi kimdir nereli Meral Akşener'in ekranların ünlü sunucu

Meral Akşener'in bugünkü partisi İyi resmi olarak kuruldu. İyi partisi üyeleri arasında yer alan isimler merak ediliyor. İyi parti üyelerinden biri de Ruhat Mengi. Peki kimdir bu Ruhat Mengi aslen nereli? Ruhat Mengi eşi kim özel hayatı ve biyografisi haberimizde.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 25-10-2017 13:35 - Güncelleme: 25-10-2017 13:35

Meral Akşener'in yeni partisi İyi kurucuları merak ediliyor. Kurucuları arasında ön plana çıkan isimlerden biri de Ruhat Mengi. Sosyal medyayı da aktif kullanan isim olan Ruhat Mengi'nin hayatına gelin yakından bakalım.

Meral Akşener'in partisinde yer alan Star Tv'nin ünlü sunucu Ruhat Mengi'nin hayatı merak ediliyor.  Ruhat Mengi, 15 Kasım 1951 tarihinde doğan, Türk gazeteci, yazar ve köşe yazarıdır. Ruhat Mengi, Ortaokul ve liseyi Ankara Bahçelievler Deneme Lisesi'nde okudu ve ardından ODTÜ'de yüksek lisans yaptı.

Ruhat Mengi, ilk evliliğini iş adamı Ahmet Biliktan ile yaptı. İki kızı oldu. Boşandılar. Ruhat Mengi, 1992 yılında gazeteci yazar Güngör Mengi ile ikinci evliliğini yapmıştır.

Ruhat Mengi ODTÜ'de ODTÜ Mühendislik Fakültesi'nde mühendislik eğitimi görürken, son yılında İngiltere'deki Manchester Üniversitesi'ne geçiş yaptı ve buradan 1978 yılında mezun oldu.

Stajını İngiltere'de Sittingbourne Shell Araştırma Merkezi'nde yapan Ruhat Mengi, Türkiye'ye döndükten sonra da Türkiye Petrolleri Araştırma Merkezi'nde bir süre mühendis olarak çalıştı. Gazeteciliğe bir Günaydın Grubu gazetesinde köşe yazarı olarak başladı ve televizyon programcılığıyla devam etti. Çeşitli kanallarda haber, sohbet, müzik programları yaptıktan sonra 1989 yılı Ocak ayında Sabah Gazetesi'ne geçti.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Ruhat Mengi kimdir nereli Meral Akşener'in ekranların ünlü sunucu haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • Gezi Yolu__________________________ 25 Ekim 2017 16:23 OHAL Mahkemesince Üç aydan fazla süredir özgürlüğünden mahrum bırakılan 11 insan hakları savunucusunun yargılanacağı dava başlandı....Rejim Böyle devam ederse sivil toplum kuruluşları ne açık ne kapalı toplantı yapılabilir hale gelecek!

    CEVAP YAZ 1 4

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro