eposta yazdır zoom+ zoom-

Paramızı vermezseniz atlarız!

Paramızı vermezseniz atlarız!

Bursa’da Korupark evlerinin inşaatında çalışan 13 işçi, maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle 17 katlı binanın en üst katından atlamak istedi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 23-10-2012 11:40 - Güncelleme: 23-10-2015 06:52

Edinilen bilgiye göre olay, merkez Osmangazi ilçesi Emek Mahallesi'ndeki şantiyede gerçekleşti. Taşerona bağlı çalışan 13 işçi, 1,5 aydır maaşlarını alamadıkları iddiasıyla inşaatın 17’nci katına çıktı. Maaşlarını alamadıkları takdirde kendilerini aşağıya atacaklarını iddia eden işçileri, iş arkadaşları ve polisler ikna edemedi. Bayram öncesi evlerinin elektriklerinin kesildiğini belirten işçiler, günlük 80 lira yevmiye ile çalıştıklarını ve mağdur olduklarını ifade etti. Mantolama işinde çalıştığı öğrenilen 13 işçi 3 saat boyunca polislere, iş arkadaşlarına ve itfaiye ekiplerine zor anlar yaşattı.

işçi.20121023113746.jpg

Yaklaşık 19 bin lira alacaklarının olduğunu ileri süren işçiler, firma yetkililerinin kendilerine maaşlarını vermeleri durumunda intihar etmekten vazgeçeceklerini söyledi. Yanlarına yaklaşan polislere ve işçi arkadaşlarına tepki gösteren işçiler, bulundukları iskelenin bazı parçalarını sökmek istedi. İnşaat malzemelerini çevreye savuran işçilerle telefonla konuşan inşaat ustalarından Metin Şirin ise, işçilerin durumuna bir çözüm bulunmasını istedi.

EYLEM 3 SAAT SÜRDÜ

İnşaat firması yetkilileri ise basın mensuplarının görüntü almaması için inşaat alanı girişine ağ serdi. 3 saatlik eylemin ardından maaşları konusunda ikna olan işçiler hep birlikte aşağıya indi. Sağlık ekiplerinin ve çok sayıda polisin hazır bulunduğu inşaat alanında işçiler, firma yetkilileriyle görüşmelerinin ardından polis nezaretinde Emek Karakolu’na götürüldü. İşçiler, uzun süren bekleyişten sonra kendilerine yarın için maaş sözü verildiğini kaydetti. İşçiler, maaşların verilmemesi durumunda bir kez daha intihar girişiminde bulunacaklarını söyledi.

PAYLAŞ tw fb gp

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro