eposta yazdır zoom+ zoom-

OHAL Komisyonu açıkladı kaç dosya incelendi kaç kişi göreve iade edildi?

OHAL Komisyonu açıkladı kaç dosya incelendi kaç kişi göreve iade edildi?

OHAL Komisyonu'ndan apılan açıklamada bugüne kadar 42 bin kişinin başvurusunun incelendiği belirtilerek bu kişilerden 3 bininin göreve iade edildiği bildirildi...

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 09-11-2018 09:50 - Güncelleme: 09-11-2018 11:57

15 TEMMUZ darbe girişimi sonrası kamudan atılanların itirazlarını karara bağlamak için kurulan OHAL Komisyonu'ndan yapılan son dakika açıklamasına göre, bugüne kadar 42 bin kişinin başvurusunun incelendiği bildirildi. Komisyon incelenen 42 bin dosyadan 3 bin kişi için 'göreve iade' kararı verildiğini duyurdu.

125 BİN MÜRACAAT OLDU... Komisyondan yapılan yazılı açıklamaya göre, meslekten ihraç edilenler, bursu kesilen öğrenciler, rütbeleri alınan emekli güvenlik personeli, kapatılan kurum ile kuruluşlara ilişkin başvurulara bakmak üzere kurulan Olağanüstü Hal (OHAL) İşlemleri İnceleme Komisyonu’na 125 bin müracaat gerçekleştirildi.

3 BİN KİŞİ GÖREVE İADE EDİLDİ 39 BİN KİŞİ REDDEDİLDİ... OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonu, tamamlanan ve incelemeleri sona eren başvurulara yönelik 22 Aralık 2017’den itibaren karar vermeye başladı. Bugüne kadar 42 bin başvuruyu sonuçlandıran Komisyon, 3 bin müracaatı kabul etti. Komisyonun kabul kararıyla meslekten ihraç edilenlerin iadesine, kapatılan kurum ve kuruluşların açılmasına hükmedildi. Başvuruların 39 binini reddeden Komisyonda, 83 bin müracaatın incelenmesi ise devam ediyor.

DAVA YOLU AÇIK... Kararlar, tebliğ edilmek üzere başvurucuların en son görev yaptığı kurumlara teslim ediliyor. Başvurusu kabul edilenlerin atama işlemleri, en son görev yapılan kurumlar ile Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca yapılıyor. OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonu’nun ret kararlarına karşı, kararın tebliğinden itibaren 60 gün içinde Ankara 19, 20, 21 ve 22. idare mahkemelerine iptal davası açılabiliyor.

Başvurucular, “ohalkomisyonu.tccb.gov.tr” internet adresindeki “OHAL Komisyonu Başvuru Takip Sistemi” üzerinden müracaatlarının kabul ya da reddedildiğine yönelik bilgilere ulaşabiliyor.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN OHAL Komisyonu açıkladı kaç dosya incelendi kaç kişi göreve iade edildi? haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR11 YORUM
  • EMİN 09 Kasım 2018 11:17 ürkiye'yi parçalama senaryolarının bavulla taşındığı dönemden kurtulabilmiş değiliz. Bir tek gün hatırlıyor musunuz "FETÖ soruşturmasına gözaltı" haberi olmasın? Yok ByLock, yok ankesörlü telefon...Bunlar oluşurken devleti yönetenlerin hiç mi suçu yoktu? Tezgâhın uygulayıcısı savcının altına zırhlı aracı veren kimdi? Hocaefendi'den selam, sevgi götürüp-getirenler ortalarda dolaşıyor. Ankara'da parsel parsel arsa tahsis edenler meydanda. Ataköy-Yeşilköy arasındaki alana Fetullah yurtları yaptıranlar sadece istifa ettirildiler.Sonra da "Aldatıldık ey halkım!" diyerek sıyrılanları biliyorsunuz.

    CEVAP YAZ 1 6

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro