eposta yazdır zoom+ zoom-

Öcalan Gülen Cemaati'ne nasıl ittifak önerdi?

Öcalan Gülen Cemaati'ne nasıl ittifak önerdi?

Abdullah Öcalan'ın İmralı notları ve HDP heyetiyle yaptığı görüşmelere ilişkin yazdığı kitapta Fethullah Gülen ve Gülen Cemaati'yle ilgili şaşırtıcı ayrıntılar yer alıyor.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 30-03-2016 13:43 - Güncelleme: 30-03-2016 13:43

İmralı'da 18 Mart 2013'te HDP heyetiyle görüşen Öcalan, Gülen'e sıcak mesajlar verirken, "Biz kendilerine Ortadoğu'da demokratik itti­fak bile teklif ettik" diyor.

HDP'nin İmralı Heyeti ve Abdullah Öcalan arasında 2013 yılında İmralı’da gerçekleşen görüşmelere ilişkin notların yer aldığı "Demokratik Kurtuluş ve Özgür Yaşamı İnşa" kitabında yer alan ilginç ayrıntı Oda TV'de yer aldı.

ÖCALAN: GÜLEN'İ EN İYİ ANLAYACAK OLAN YİNE BENİM

18 Mart 2013 tarihindeki görüşme tutanaklarında HDP heyetinden Sırrı Süreyya Önder Cemaat yetkilileri ve o dönemde Cemaat'in yayın organı olan Zaman gazetesi genel yayın yönetmeni Ekrem Dumanlı ile yaptığı görüşmeden söz ediyor.

Bunun üzerine Abdullah Öcalan PKK'nın Cemaat konusundaki açıklamalarında dikkatli olması gerektiğini ve Fethullah Gülen'in sözlerine hak verdiğini belirtiyor. O görüşmenin ilgili bölümü şöyle:

GELMEDEN ÖNCE SIRRA SÜREYYA ÖNDER CEMAAT'İN BAZI TEMSİLCİLERİYLE GÖRÜŞTÜ

"S. Demirtaş: Önceki görüşmede aktarımlarınız yanlış anlaşıldı; Cemaat'e düşmanlık ve karşıtlık gibi yorumlandı. Gelmeden önce Sırrı Süreyya bazı temsilcileriyle görüştü. Onlar da bunu tam anla­yamadıklarını, tedirgin olduklarını söylemişler.

S. S. Önder: Evet, Ekrem Dumanlı'yla görüştüm. Bunun nedenini anlayamadıklarını, Bahoz Erdal'ın Cemaat'e yönelik sert açıklama­larıyla da birleşince kaygılandıklarını, AKP ile anlaşıp kendilerine yönelmek gibi bir niyetlerinin olduğunu düşündüklerini aktardı.

ÖCALAN: BİZ KENDİLERİNE DEMOKRATİK İTTİFAK BİLE TEKLİF ETTİK

A. Öcalan: Bahoz Erdal'ın açıklamaları mı olmuş? Dikkat edil­mesi lazım. Aslında bu dönemde herkesin birbirine karşı kullanacağı dil ve üsluba dikkat etmesi gerekir. Cemaat'le ilgili şeye gelince, o dedikleri gibi değildir. Biz kendilerine Ortadoğu'da demokratik itti­fak bile teklif ettik, değil mi? Öyle düşmanlığımız falan olmaz. Söy­leyin, Gülen'i en iyi anlayacak olan yine benim. Hatta kendisi "Sulhta hayır vardır" demişti. Ben de aynen katılıyorum. O da barışı destek­liyor. Ortadoğu'da demokratik bir uzlaşı sağlayabiliriz." (s.42)

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Öcalan Gülen Cemaati'ne nasıl ittifak önerdi? haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR44 YORUM
  • Misafir 03 Nisan 2016 10:42 Tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş.Biri muhteşşem dinimizi istismar ederek yola çıkmış, diğeri kürtlere yapılan haksızlıkların karşısında kurtarıcı role bürünerek yola çıkmış.İkisi de ketüm ve bereketsiz.Birinin ne gerçek dinle alakası var,diğerinin kürtlerle,kürtlerin geçmişi ile bir alakaları var.ikiside istismarcı ve alçak.Bunlardan ne insanımıza ve ne de insanlığa bir hayırları vardır.Tek çözüm İslamı Allah'ın bizden murad ettiği şekilde anlayıp kavramamızdır.Kurtuluş bundadır.Tabi anlayana...anlayabilene...Bunun için de emek sarfetmek lazım.

    CEVAP YAZ 0 1
KİMDİR ?
Fetullah Gülen
FETULLAH GÜLEN KİMDİR?

Fetullah Gülen, 27 Nisan 1941'de, Erzurum ili, Hasankale (Pasinler) ilçesi, Korucuk köyünde dünyaya geldi. 1946 yılında ilkokula başladı ancak babasının 1949 yılında Alvar Köyü'ne imam olması ve ailesinin oraya ta

DEVAMI » Abdullah Öcalan
ABDULLAH ÖCALAN KİMDİR?

1948 yılında Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesi Amara (Ömerli) köyünde doğdu. İlkokulu Amara’da, ortaokulu Nizip’te okuduktan sonra 1966’da Ankara Tapu Kadastro Meslek Lisesi’nde yatılı okudu. 1969 yılınd

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro