eposta yazdır zoom+ zoom-

NATO'dan İran'a zehir gibi Patriot yanıtı

NATO'dan İran'a zehir gibi Patriot yanıtı

NATO Genel Sekreteri Anders Fogh Rasmussen, Patriot füze sistemine ilişkin açıklamalarda bulundu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 17-12-2012 19:06 - Güncelleme: 23-10-2015 00:18

NATO Genel Sekreteri , İran Genelkurmay Başkanı Hasan Firuzabadi 'nin, '' Patriot lar dünya savaşına neden olabilir'' açıklamasına sert tepki gösterdi.

27692.jpg

Belçika Başbakanı Elio Di Rupo 'yla görüşen Rasmussen, düzenlenen ortak basın toplantısında, İran 'ın açıklamalarıyla ilgili ''Füze kapasitelerini saldırı amaçlı kullanma gibi aptal fikirleri olanlar Patriotlardan kaygılanabilir'' dedi.

Rasmussen, ''(İranlı yetkililerce dile getirilen) bu tür iddiaları bütünüyle ayıplıyorum. En başından itibaren (Türkiye'ye) Patriotların yerleştirilmesinin tamamen savunma amaçlı bir tedbir olduğunu açıklıkla belirttik'' ifadesini kullandı.

Genel Sekreter Rasmussen, Türkiye'ye yerleştirilecek Patriot füzelerinin kimsenin saldırıyı aklından bile geçirmemesi için etkili bir caydırıcı unsur olmasını umduğunu dile getirdi.

PAYLAŞ tw fb gp
KİMDİR ?
Anders Fogh Rasmussen
ANDERS FOGH RASMUSSEN KİMDİR?

Eski Danimarka Başbakanı, NATO Genel Sekreteri Anders Fogh olarak da tanınır. Rasmussen 1953 yılında Ginnerup şehrinde Jutland çiftçi Knud Rasmussen ve Martha Rasmussen'in çocukları olarak doğmuştur. Danimarka'da Liberal Parti'

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro