eposta yazdır zoom+ zoom-

Muhteşem Yüzyıl füzeleri solladı

Muhteşem Yüzyıl füzeleri solladı

Muhteşem Yüzyıl dizisinin bu kadar tartışılmasına anlam veremeyen Numan Kurtulmuş ilginç bir benzetmede bulundu.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 14-01-2011 15:30 - Güncelleme: 25-10-2015 08:54

HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, ''Sürekli hukuk kararlarının değişmiş olması Türkiye'de zaten yargı sistemine az olan güveni biraz daha azaltıyor'' dedi.

Cuma namazını Ankara'nın Pursaklar ilçesinde Merkez Camisinde kılan Kurtulmuş, daha sonra Cuma pazarını gezerek,  vatandaşlarla sohbet etti.

Kurtulmuş, bir gazetecinin, ''Yargıtay 9. Ceza Dairesi, CMK'nın 102. maddesi uyarınca tahliye edilen, ancak adli kontrol tedbirlerine uymayan tüm sanıkların saklanacakları ve kaçacakları şüphesi duyulduğundan tutuklanmalarına karar verdi. Bu konudaki görüşleriniz nelerdir'' sorusuna, ''Bu şekilde, sürekli hukuk kararlarının değişmiş olması Türkiye'de zaten yargı sistemine az olan güveni biraz daha azaltıyor'' yanıtını verdi.

Numan Kurtulmuş, bir gazetecinin ''Muhteşem Yüzyıl'' dizisine ilişkin görüşlerini sorması üzerine, ''Türkiye'nin birçok ciddi meselesi varken, Türkiye'de yoksulluk varken, gelir dağılımı adaletsizliği varken, bu dizinin tartışılmasını yadırgıyorum. Türkiye'de füze kalkanı meselesi, Türkiye'nin 2011 yılı bütçesi, 'Muhteşem Yüzyıl' kadar tartışılmadı'' dedi.

Türkiye'de birilerinin gündemi saptırmayı başardığını öne süren Kurtulmuş, şöyle konuştu:

''Wikileaks tartışmaları dünyada önemli bir tartışma konusu iken, Türkiye'de maalesef onu da magazinleştirmeyi becermişiz bu durumda, hazindir.

Evet eleştiriler gündeme getirilebilir ama bir dizi üzerinde siyasi tartışma oluşturmaksa bizim ülkemize has bir durumdur. Bu dizi üzerinde tarihçiler tartışabilir. Tarihi bir sürü yanlışlıkların olduğunu ben de görüyorum, biliyorum. Bunun sanatsal yönleri de eleştirilebilir ama bu eleştirilerden politik bir tartışma; 'Muhteşem Yüzyıl'ı benimseyenler ve karşı olanlar gibi politik bir kamplaşma çıkmamalıdır. Bunu anlamsız bulduğumu ifade etmek isterim.''

İTTİFAK OLACAK MI?

Kurtulmuş, partisinin seçim ittifakı yapıp yapmayacağıyla ilgili soru üzerine de ''Biz güçlü bir şekilde seçimlere hazırlanıyoruz. Bizim amacımız; bundan sonra Türkiye'deki siyasal iktidarın merkezi nasıl oluruz, bu çalışmaları yapıyoruz. Halkın Sesi Partisi seçimlere çok iddialı bir şekilde girecektir ve başarılı bir sonuçla çıkacaktır'' diye konuştu.

PAYLAŞ tw fb

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro