eposta yazdır zoom+ zoom-

Muhaliflerden Beşşar Esad'a tek şart!

Muhaliflerden Beşşar Esad'a tek şart!

Suriye Devlet Başkanı Esad'ın, ülkedeki krizin çözümüne yönelik bugün yaptığı açıklama muhalefet için yeterli olmadı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 06-01-2013 19:45 - Güncelleme: 06-01-2013 20:15

Suriye Cumhurbaşkanı 'ın bugünkü konuşmasında krizin çözümüne yönelik yaptığı ulusal diyalog çağrısına, Suriye Ulusal Konseyi Başkanı ve Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu Başkan Yardımcısı George Sabra 'dan yanıt geldi.

Sabra, açıklamasında ''Esad görevini bırakmadıkça, krizin çözümü için sunulacak hiçbir girişimi Suriye muhalefeti kabul etmeyecek'' dedi.

Sabra, ''Bugün Esad'dan dinlediklerimiz çözüm adına yeni bir öneri olmaktan ziyade, Suriye halkının duymaya alışık olduğu öteden beri tekrarlanan ezberlerden ibaret'' diye konuştu.

''Esad sunduğu öneriyle 'Suriye halkına karşı savaşmaya devam edeceğim' mesajını veriyor'' diyen Sabra, ''Problemin kaynağı zaten bizzat kendisidir. O, çekilmedikçe herhangi bir çözüm sözkonusu olamaz. Bir tarafta yaklaşık 100 bin masum insanın kanı akarken hangi diyalogdan bahsediyor ve kiminle. Esed çekilmedikçe diyalog kapısının açılması mümkün değil'' ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ tw fb gp
KİMDİR ?
Beşşar Esad
BEŞŞAR ESAD KİMDİR?

Suriye Cumhuriyeti devlet başkanıdır. Baas Partisi'nin genel başkanı ve bir önceki başkan Hafız Esad'ın oğludur. Hafız Esad ölünce, boşalan başkanlık koltuğuna çok kısa bir süre vekaleten Abdülhalim Haddam oturdu.Şam &

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro