eposta yazdır zoom+ zoom-

MHP'li Zühal Topçu'dan hükümete uyarı

MHP'li Zühal Topçu'dan hükümete uyarı

MHP Ankara Milletvekili Prof. Dr. Zühal Topçu, öğretmenlerin sorunlarını anlattı, bu sorunlar çözülmeden eğitimde yapılacak bir sistem değişikliğinin başarılı olamayacağını ileri sürdü.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 28-11-2017 19:25 - Güncelleme: 28-11-2017 19:25

MHP Ankara Milletvekili Zühal Topçu, Türkiye'nin gerçek gündeminin eğitim olduğunu söyledi. Topçu, öğretmenlerin büyük sorunları olduğunu, onların sorunları çözülmeden eğitimde hiçbir değişikliğin gerçekleşmeyeceğini ileri sürdü.

TBMM Genel Kurulunda MHP'nin öğretmenlerin sorunlarıyla ilgili grup önerisi ele alındı. TBMM Genel Kurulunda MHP'nin öğretmenlerin sorunlarıyla ilgili grup önerisi ele alındı. Öneri üzerinde söz alan MHP Ankara Milletvekili Zühal Topcu, ülkenin gerçek gündeminin eğitim olduğunu söyledi.

"Eğer bir ülkeyi batırmak istiyorsanız eğitimle uğraşın, kalkındırmak veya yüceltmek istiyorsanız yine eğitimle uğraşabilirsiniz." diyen Topcu, eğitimde bir değişiklik yapılmak isteniyorsa sınav sisteminden değil, öğretmenlerden başlamak gerektiğini ifade etti.

Topcu, "Şu anda öğretmenlerin o kadar çok sorunu var ki öğretmenin bu sorunlarını çözmedikten sonra hiçbir değişikliği gerçekleştirebilmeniz mümkün değildir." dedi.

Öğretmeni yetiştirmek için öncelikle öğretmen yetiştiren fakültelerin sistemlerinin hem içerik olarak hem program olarak tekrar gözden geçirilmesi gerektiğini dile getiren Topçu, "Öğretmenin ücretlisi de olmaz öğretmenin sözleşmelisi de olmaz. Bunun içindir ki mutlaka öğretmenin statüsünün gerçekten saygıya değer bir hale getirilmesi gerekmektedir." değerlendirmesinde bulundu.

HDP Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul, OHAL ilanının en ağır darbeyi öğretmenlere vurduğunu öne sürdü.

CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, öğretmenlerin sorunlarının, eğitim sisteminin en temel sorunlarından olduğunu kaydetti.

Ülkenin kalkınmasının ancak öğretmenlerin yetiştireceği fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesillerle mümkün olabileceğini dile getiren Topal, "Ancak bu nesilleri yetiştirebilmesi için o öğretmen arkadaşlarımızın da vicdanen rahat olması gerekiyor. Fikren, madden, manen özgür olması gerekiyor. Ancak bu olanaklar yok." diye konuştu.

AK Parti Karabük Milletvekili Burhanettin Uysal, eğitimi yaygınlaştırmaya, kalitesini artırmaya çaba harcarken öğretmenlerin çalışma şartlarının iyileştirilmesi için var güçleriyle gayret ettiklerini söyledi. Bundan sonra da bu gayretin içinde olacaklarını dile getiren Uysal, "Türkiye büyüdükçe, ülkemizin imkanları genişledikçe bunları öncelikle öğretmen ve öğrencilerimizin istifadesine sunmaya çalışacağız." dedi.

Öte yandan, HDP'nin Tahir Elçi'nin öldürülmesiyle, CHP'nin Eti Maden Mazıdağı Tesisinin özelleştirilmesiye ilgili grup önerileri kabul edilmedi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN MHP'li Zühal Topçu'dan hükümete uyarı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • Hacı Veli 29 Kasım 2017 00:50 - 652 sayılı KHK ile mağdur edilenleri, - 6528 sayılı Kanunla mağdur edilenleri kimse hatırlamıyor bile. Bunlardan ilki FETÖ cüleri korumak için çıkarıldı galiba. İkincisi ise FETÖ cüleri temizlemek için. Ancak uygulamada FETÖ cülerin her ikisinde de kârlı çıktığı darbe kalkışmasından sonra görüldü. Özellikle 6528 sayılı Kanundan sonra FETÖ bağlantılı yöneticileri koruyanlara ne oldu? Hiç bir şey olmadı. Peki bu düzenlemelerin mağdurlarının kayıp hakları ne oldu? Yandı bitti, kül oldu gitti... Şimdi kimse bana birlik, kardeşlik edebiyatı yapmasın. Bu kanunlarla AKP ve daha önce 1998-2002 arası ise DSP nin mağdur ettiği ülkücülere sahip çıkmayan MHP şimdi ne hakla MHP dışında ülkücülük olmaz diyor. Olmazsa olmasın. Biz milliyetperveriz ve Türk milliyetçisiyiz. MHP diye bir partimiz de olmayıversin. İktidar kaçkınları sizi...

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro