eposta yazdır zoom+ zoom-

MHP'den Sağlık Bakanlığına sert gönderme

MHP'den Sağlık Bakanlığına sert gönderme

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Sağlık Bakanlığı'nın Alaaddin Çakıcı kararıyla ilgili sözlerine bakanlık açıklama yapmıştı. İşte o açıklama MHP'nin tepkisine neden oldu. Semih Yalçın, Sağlık Bakanlığı'nı acemilik ve üslupsuzlukla suçladı.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 16-09-2018 22:20 - Güncelleme: 17-09-2018 10:03

MHP'den Sağlık Bakanlığı'nın Alaaddin Çakıcı'ya verilen sağlık raporuyla ilgili açıklamasına tepki geldi. MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Devlet Bahçeli'nin talebi sonrası gelen açıklamanın saygı ölçülerine dikkat edilmeden hazırlandığını söyledi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Sağlık Bakanlığı'nın açıklamasının alelacele, sorunlu ve seviyesiz bir üslupla hazırlandığını söyledi. Açıklamanın rahatsız edici olduğunu belirten Yalçın, bakanlığı acemilikle suçladı. İşte Yalçın'ın dün yaptığı o açıklamaları:

“Sağlık Bakanlığının Sayın Genel Başkanımızın beyanlarına yönelik acemi bir üslupla hazırlanmış cevabı gelmiştir. Bakanlık açıklamasında, mesele mecrasından saptırılarak isim verilmeden Sayın Devlet Bahçeli eleştirilmekte ve değerlendirmelerinin de “gelişmelerle ilgili yeterli bilgiye ulaşılamamış olmasından kaynaklandığı” öne sürülmüştür. Sayın Devlet Bahçeli’nin bahse konu açıklamasına durup düşünmeden, iyice araştırılmadan Sağlık Bakanlığınca alelacele verilen bu cevaptaki sorunlu ve seviyesiz üslup; fevkalade rahatsız edici bulunmuştur.

Sağlık Bakanlığı'ndan Alaaddin Çakıcı açıklaması

 "DEVLET GELENEĞİ YOK SAYILMIŞTIR"

Sayın Genel Başkanımızın bir süredir ısrarla kamuoyuna aksettirdiği uyarıcı mahiyetteki görüşlerinin seçkin devlet geleneklerimiz yok sayılarak Sağlık Bakanlığı tarafından alelade birinin açıklamasıymışçasına saygı ve ölçülerine dikkat edilmeden mütalaa edilmesi, kabul edilemez.

MHP İŞİN PEŞİNİ BIRAKMAYACAK

Biz, olanca hüsnüniyetimiz ve samimiyetimizle bu konunun üzerine gitmeye devam edeceğiz. MHP’nin kimseye diyet borcu mecburiyeti yoktur. Cumhur İttifakı bir koalisyon değildir ve millî mutabakat ruhuna dayalı bir demokratik protokoldür. Bu protokolün ruhunu zedeleyenler, ona gereken içtenliği göstermeyenler bilmelidir ki MHP; fedakârlığının ve hoşgörüsünün istismar edilmesine izin vermeyecektir. Türkiye’nin uğraşacak bunca meselesi varken MHP’nin hassasiyetleri üzerinden kriz ve anlaşmazlık üretmeye çabalamak, ayağına kurşun sıkmaktır.”

Bahçeli'den Alaaddin Çakıcı açıklaması

 

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN MHP'den Sağlık Bakanlığına sert gönderme haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR38 YORUM
  • Misafir 17 Eylül 2018 09:48 19)–Öbür âlemin ve buranın en çok cefâsını çekenler, kendilerine ait olmayanı isteyenlerdir. Ve yapamayacakları işin peşinden koşanlardır. AKLISELİMLERE BAŞARILAR,SAYGILAR.

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro