eposta yazdır zoom+ zoom-

Macron'dan bomba ABD çıkışı!

Macron'dan bomba ABD çıkışı!

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron “Avrupa Birliği savunması ABD’ye bağımlı olmamalı” dedi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 27-08-2018 13:36 - Güncelleme: 27-08-2018 13:36

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Fransız Büyükelçilere yaptığı konuşmada ayrıca Avrupa’nın savunmasıyla ilgili çalışmaların kıtadaki tüm ülkeler ile Rusya’yı da içermesi gerektiğini belirtti.

Macron Avrupa Birliği'nin (AB) güvenliğini artırmak için yeni öneriler getirebileceğini belirterek artık bu konuda Avrupa'nın ABD'ye güvenmesinin sonlanması gerektiğini savundu.

Macron " Avrupa artık güvenliği konusunda ABD'ye yaslanamaz. Avrupa'nın güvenliğini garanti altına almak bizim işimiz" dedi.

Suriye'de Devlet Başkanı Beşar Esad'ı desteklemenin 'berbat bir hata' olacağını söyleyen Macron, Şam'ın kimyasal silah kullanması halinde Suriye'de yeni hava saldırıları düzenlemeye hazır olduklarını duyurdu.

'MİLYONLARCA MÜLTECİYE NEDEN OLAN KİM?'

Macron "Fransa gelecekteki Suriye liderlerini atayamaz. Ancak Suriye halkının bunu yapabileceğinden emin olmak bizim görevimiz ve çıkarımız" dedi. 

İdlib'de 'insani kriz' yaşandığını söyleyen Macron, Türkiye ve Rusya'nın İdlib'deki durum konusunda Suriyeli yetkililere baskı kurmasını beklediğini ifade eden Macron, Esad'ı destekleme konusunda ise şu ifadeleri kullandı: 

"Bence bu senaryo berbat bir hata olur. Milyonlarca mülteciye neden olan kim? Kendi insanlarını öldüren kim?"

Macron'un bu açıklaması Rusya Savunma Bakanlığı'nın ABD, İngiltere ve Fransa'yı Suriye hükümetinin kimyasal silah kullandığı bahanesiyle Suriye'ye yeni saldılarılar düzenleme planı yapmakla suçlamasının ardından geldi.

'SURİYE KONUSUNDA RUSYA İLE KOORDİNASYON MEKANİZMASI İLK SONUÇLARINI VERDİ'

Fransa Cumhurbaşkanı ayrıca "St.Petersburg'da yaratılan, Suriye konusunda Rusya ile koordinasyon mekanizması özellikle insani yardım alanında ilk sonuçlarını verdi" dedi

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Macron'dan bomba ABD çıkışı! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR5 YORUM
  • Y-D 28 Ağustos 2018 10:30 AB.NİN AKLI YERİNE GELDİ AFERİN SİZLERE ASIL YILLARDIR SİNSİ DÜŞMANINI,DA TANIMAYA BAŞLADI ABD,NİN DÜNYA ÜZERİNDE İLK İŞİ DÜNYAYI KARIŞTIRMAK,DAN BAŞKA BİR İŞİ YOK BİRDE KARŞILIKSIZ DOLARIDA DÜNYAYA SALDI NE APTAL DÜNYA ULAN BİR ÜLKE KENDİ PARASINI KARŞILIKSIZ BASSA BATAR EKONOMİ DARMA DAĞILIK OLUR AMA ABD,KARŞILIKSIZ DOLAR BASSA BİŞEY OLMUYOR OLAN DÜNYA ÜLKELERİNE OLUYOR DÜNYA ÜLKELERİNDEN RESMEN HARAÇ ALIYOR NE İÇİN SİZLERİ BEN KORUYORUM TÜH SENİN KORUMANA BE HER YERDE KAN VAR BU KANDA İNŞALLAH BOĞULURSUN ABD.ZATEN YAKINDIR ZAMANI,DA GEÇTİ BENCE DÜNYA ÜLKELERİNİN ARTIK UYANMA ZAMANI GELDİ UYANMAZSANIZ EBEDİYETE KADAR ABD,YE GEBE KALIRSINIZ BUNU YAZIN BİR TARAFA İLK ÖNCE BENİM CANIM VATAN TOP,RAĞIMDAKİ İNSANLAR UYANSIN ABD.YE YETER ARTIK DİYELİM BU BİLE DÜNYA ÜLKELERİNE CESARET VE UYANMASINA YETER

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro