SON DAKİKA

eposta yazdır zoom+ zoom-

Kurtulmuş, Kılıçdaroğlu'ndan ne istedi?

Kurtulmuş, Kılıçdaroğlu'ndan ne istedi?

HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, ana muhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na çağrıda bulundu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 23-01-2012 10:14 - Güncelleme: 27-10-2015 07:36

HAS Parti lideri Numan Kurtulmuş, üniversiteye girişteki katsayı adaletsizliğini ortadan kaldıran YÖK kararını iptal için Danıştay'a başvuran CHP'li Nur Serter ve Dilek Akagün Yılmaz'ı eleştirdi.

"YÖK'ün kararının ardından CHP'nin geleneksel statükocu yapısının tüyleri diken diken oldu ve bu devletin çocukları eşit yarışa giremez diye koşturdu Danıştay'a." diyen Kurtulmuş, CHP'li iki vekilin partisinden bağımsız hareket ettiğini hatırlattı.

Genel Başkan Kemal Kılıçıdaroğlu'nun, Serter ve Yılmaz'dan başvurularının geri çekilmesini istemesi, aksi takdirde iki vekil hakkında disiplin cezası vererek partiden ihraç etmesi gerektiğini kaydetti. Üsküdar'da düzenlenen partisinin İstanbul il divanı toplantısında konuşan Kurtulmuş, yeni anayasa çalışmalarına da temas etti. İktidarın sürekli Anayasa'yı değiştirmek vaadiyle oy aldığını savunarak, "Ancak yeni bir anayasadan anladıkları birkaç tane rötuşla bu süreci geçirmek. İşte HAS Parti olarak buna müsaade etmeyeceğiz." diye konuştu.

PAYLAŞ tw fb gp

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro