eposta yazdır zoom+ zoom-

Kılıçdaroğlu'ndan sine-i millet açıklaması

Kılıçdaroğlu'ndan sine-i millet açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, referandum sonrası sinei millet seçeneğini gündeme getiren CHP'li Böke'ye yanıt verdi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 20-04-2017 10:51 - Güncelleme: 20-04-2017 10:51

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'li Selin Sayek Böke'nin sine-i millet iddiasıyla ilgili olarak "Meclis’i terk etmek gibi bir niyetimiz yok" dedi.

CHP Sözcüsü Selin Sayek Böke'nin "Demokratik tüm haklarımızı kullanacağız, bunun içine Meclis'ten çekilmek de Meclis'te çalışmaya devam etmek de girer" açıklamasıyla gündeme gelen sine-i millet iddiasına CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ndan yanıt geldi.

Posta gazetesi yazarı Candaş Tolga Işık'a konuşan Kılıçdaroğlu’nun öne çıkan açıklamaları şöyle:

"BİZİ ORAYA MİLLET GÖNDERDİ"

Meclis’i terk etmek gibi bir niyetimiz yok. Meclis’ten neden çekilelim. Bizi oraya millet gönderdi. Orada olacağız ve yapılan seçim hilesine karşı milletin hakkını savunacağız.

Ortada 50 milyon seçmenin oyu var. Bu oyların hesabını bizden başka soracak kimse yok. Milletin hakkını yedirmeyiz.

Yasa, “Mühürsüz oy pusulası geçersizdir” diyor. Takdir hakkını hakime bile bırakmıyor. hukuk buna ‘Emredici hüküm’ diyor. Anayasa Mahkemesi’nin de aynı doğrultuda kararı var.

ÖNCE AYM SONRA AİHM

Anayasa Mahkemesi’ne gideceğiz. Netice alamazsak bu ihlali Avrupa İnsan hakları Mahkemesi’ne (AİHM) kadar taşırız. Gençler 16 Nisan akşamı benden çok daha heyecanlı bir konuşma bekliyorlardı. Ancak biz YSK’yı hedef almayı tercih ettik. Hukuku önemseyen herkesin YSK kararını protesto etmek hakkıdır.

referandum-plani-selin-sayek-boke-ilan-etti-1770823h.htm" target="_blank">CHP'den şok referandum planı Selin Sayek Böke ilan etti

CHP ve HDP fena yakalandı! Mühürsüz zarflar meğer...

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Kılıçdaroğlu'ndan sine-i millet açıklaması haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR5 YORUM
  • Ozan Türk 20 Nisan 2017 11:35 Bıktık şu CHP den. Kardeşim itiraz ettiğin şeyi zaten sen talep etmişsin. Tamam o sandıkları iptal edin kaç oy farkedecek. Eminim o sandıklarda HAYIR' DIR. 1.300.000 oy fark demek 1.299.900 a düşer. Neyin derdindesin eyy chp. Bu chp oldu ciklet partisi

    CEVAP YAZ 0 45
KİMDİR ?
Kemal Kılıçdaroğlu
KEMAL KILIÇDAROĞLU KİMDİR?

Tunceli'nin Nazımiye ilçesinde doğan Kemal Kılıçdaroğlu, ilk ve ortaöğrenimini Erciş, Tunceli, Genç, Elazığ gibi Anadolu'nun çeşitli yerlerinde yaptı. Yükseköğrenimini yapmak için girdiği Ankara İktis

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro