eposta yazdır zoom+ zoom-

Kılıçdaroğlu kurmaylarını fırçaladı: Bu işin hesabını vereceksiniz bana

Kılıçdaroğlu kurmaylarını fırçaladı: Bu işin hesabını vereceksiniz bana

Habertürk gazetesi yazarı Sevilay Yılman bugünkü yazısında CHP 36. Olağan Kurultayı ile ilgili ilginç bir detay aktardı. Tribünlerin İnce'nin konuşmasına coşkulu destek vermesine bozulan Kılıçdaroğlu, fatura kesmeye hasırlanıyor.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 05-02-2018 11:06 - Güncelleme: 05-02-2018 11:06

CHP'nin 36. Olağan Kurultayı konuşulmaya devam ediyor. 1081 delegenin imzasıyla aday gösterilen Kıılçdaroğlu'nun 790 oyda kalması buna karşın Muharrem İnce'nin 447 oy aldı. Dahası  Kılıçdaroğlu'nun aksine Muharrem İnce'nin konuşması tribünlerden büyük destek aldı. Kurultayda yaşanan bu ilginç ayrıntıya dair kulis haberi, gazeteci-yazar Sevilay Yılman, Habertürk'teki köşesinde paylaştı.

TRİBÜNÜN HESABI KİMDEN SORULUR?: (...)Genel Merkez’in düzenlediği bir kurultayda Genel Merkez’in adayının karşısında bir rakibin tribünden destek görmesi olağan bir durum değildir. Enteresan oldu tabii tribünlere oturtulan partililerin tamamımın Muharrem İnce’nin yaptığı konuşmayla coşması... Çok moral bozdu bu durum. Bizzat şahit oldum, Muharrem İnce konuşurken tribünlerden deliler gibi destek görmesini hayretler içerisinde izliyorlardı. Şoka girmiş gibiydiler. Aldığım duyuma göre, bu can sıkıcı duruma sebep olanların üzerini çizmiş Kılıçdaroğlu. İnce’nin konuşması bittikten sonra kurmaylarına dönüp “Bu işin hesabını vereceksiniz bana” demiş. Galiba bu hesabın sahibi de Tekin Bingöl’müş. Kılıçdaroğlu’na destek verecek coşkulu bir kitle olması konusunda sıkı sıkı tembihlenmiş.

Hülasa, Bingöl’ün yeni dönemde eski pozisyonda olmama olasılığı çok yüksek. Kulis veren kaynağım diyor ki: “MK’ya dahi almazsa şaşma. O kadar kızdı Tekin Bingöl’e!” Bence de Kemal Bey kızmakta haklı ve bunun hesabını kesme konusunda da. Çünkü öyle böyle değil, gerçekten de çok kötü bir gol yedi tribünlerden.

Sevilay Yılman'ın yazısının tamamı

Gürsel Tekin'in yüzde 49 bombası Süleyman Özışık yazdı

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Kılıçdaroğlu kurmaylarını fırçaladı: Bu işin hesabını vereceksiniz bana haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • fikret boduroğlu 05 Şubat 2018 11:43 sayın kılıçdaroğlu.tezahürata kızacağına,genel başkan aday adayı olan iki kişiye de ,aday olsun diye imza verenlere kız.ikikişiye de imza verenler ya tüzüğü bilmiyordur,ya da biliyordur. bilmiyorsa hatalıdır,görevine ve sorumluluğuna müdrik değildir.biliyorsa ,kasıtlıdır.bunlardan bir şey olmaz,partiye faydası da olmaz.aksine zararı olur,partiyi tartıştırırlar.bunların isimleri bellidir,bana göre partide kalmalarına gerek yoktur.bakalım ne yapacaksınız göreceğiz.

    CEVAP YAZ 1 1
KİMDİR ?
Kemal Kılıçdaroğlu
KEMAL KILIÇDAROĞLU KİMDİR?

Tunceli'nin Nazımiye ilçesinde doğan Kemal Kılıçdaroğlu, ilk ve ortaöğrenimini Erciş, Tunceli, Genç, Elazığ gibi Anadolu'nun çeşitli yerlerinde yaptı. Yükseköğrenimini yapmak için girdiği Ankara İktis

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro