SON DAKİKA

eposta yazdır zoom+ zoom-

Katalonya için Türkiye'den ilk yorum

Katalonya için Türkiye'den ilk yorum

Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye'nin Kuzey Irak'taki referandumla ilgili inisiyatif almaya hazır olduğunu söyledi. Yıldırım, Katalonya için de "Kanaat oluşturmak için erken" diye konuştu.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 01-10-2017 20:17 - Güncelleme: 01-10-2017 20:17

Başbakan Binali Yıldırım, gündeme dair konular hakkında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Başbakan Kuzey Irak'taki tartışmalı referandum için 'Mesele çözülür, inisiyatif almaya hazırız. Hâlâ şanslarının olduğunu düşünüyorum' derken Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ın da bugün İran'a gideceğini belirtti.

Başbakan Yıldırım, Katalonya'daki referandum gerginliği için "Kuzey Irak'ta karşı çıktığımıza göre, burada da karşı çıkmak normal. İşin arka planını incelemek lazım. Erken kanaat oluşturmak yanlış olur. En önce tepki vermesi gereken AB ülkeleri; onların hepsi bir devlet olduğu için bakalım ne tepki veriyorlar. Biz komşumuz için tepkiyi verdik. Onlar da kendi komşuları için tepki versinler görelim" dedi. 

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Katalonya için Türkiye'den ilk yorum haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR9 YORUM
  • Hakkı ARAR 02 Ekim 2017 09:31 Ezbere konuşmamalı. Tarihlerine bakmak lazım. Aralarındaki hukuka bakmak lazım. Antlaşmalara bakmak lazım. İspanya Anayasasına bakmak lazım.

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Binali Yıldırım
BİNALİ YILDIRIM KİMDİR?

65. hükümette Başbakan olan Binali Yıldırım kimdir ve aslen nerelidir? Binali Yıldırım'ın özgeçmişi şöyle; 1955 yılında Erzincan Refahiye'de doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşa ve Deniz Bilimleri Fakül

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro