eposta yazdır zoom+ zoom-

Kandil operasyonunu bakın hangi komutan yönetecek?

Kandil operasyonunu bakın hangi komutan yönetecek?

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü yazısında Kandil'e olası askeri harekata ilişkin ayrıntılar aktardı. Selvi'ye göre operasyonu Muharrem İnce'nin 'apoletlerini sökeceğim' dediği korgeneral İsmail Metin Temel yönetecek.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 06-06-2018 07:49 - Güncelleme: 06-06-2018 07:49

Kandil'e operasyon an meselesi. Hükümetten ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bu yönde sinyaller geliyor. Terör örgütü PKK'nın merkezi konumundaki üsse operasyon nasıl olacak? Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, merak edilen konuya ilişkin yazı kaleme aldı.

Türkiye içindeki mini Kandillere etkili operasyonlar yapıldığını hatırlatan yazar, PKK’nın bu yıl içeriye EYP ve mayın sokamadığını yazdı.  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun organizasyonuyla Bestler-Dereler bölgesinin silahlı İHA’larla kontrol altına alındığını ve terörist geçişlerinin engellendiğini kaydeden Selvi, Kandil'e olası askeri operasyona ilişkin şu ifadelere yer verdi:

HAREKÂT NASIL OLACAK?

Muharrem İnce: O generalin apoletlerini sökeceğim

"Biz Kandil operasyonu yapılacak mı diye tartışıyoruz ama güvenlik birimlerine göre Kandil operasyonu zaten başladı. Mart ayından itibaren içeriye 25-30 kilometre girildi. 11 üs bölgesi kuruldu, PKK’nın 16 kamp ve ikmal noktası imha edildi. Irak’ın içlerinde ise Kandil ile Suriye arasındaki irtibatı koparmak için çevreleme harekâtı sürüyor.

Kandil ile PYD-YPG arasındaki bağı koparma adına PKK’nın Sincar’dan çıkarılması önemli bir adımdı. Kısmen gerçekleşti. Sincar’da, ABD’nin geçici bir üs kurduğu söyleniyor. 

Kandil konusunda, Irak-İran ve ABD ile temasların sürdüğü ve büyük bir askeri harekât planının olduğu söyleniyor. Kandil bir ucu İran’a uzanan büyük bir alan. PKK’nın 8-10 kampı var. Kandil’i almak kadar orayı elde tutmak da önemli olacak.

Günlerce sürecek bombardıman ile Kandil’deki kampların, mühimmat depolarının imha edilmesi planlanıyor. Kandil yumuşatıldıktan sonra hava destekli kara harekâtının başlayacağı söyleniyor.

TSK, Kandil operasyonuna sıfır hata ile hazırlanıyor. Örgüte sadece askeri değil, psikolojik olarak büyük bir darbe vurulmuş olacak. Böylece Kandil’e Türk bayrağının dikilmesi PKK ile mücadelede bir dönüm noktası olacak.

Bu arada Muharrem İnce’ye üzüleceği bir haberim olacak. Kandil operasyonunu apoletlerini sökeceğini açıkladığı İsmail Metin Temel Paşa yönetecek."

Abdulkadir Selvi'nin yazısının tamamı

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Kandil operasyonunu bakın hangi komutan yönetecek? haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR58 YORUM
  • bir basit vatandaş 06 Haziran 2018 13:16 Türk Silahlı Kuvvetlerinde İsmail Metin Temel Paşadan başkası yok mu bu harekatı yönetecek? Bu paşa zaten diğerleri gibi normal olarak görevinde 2 sene bulunacak, sonra ya başka göreve atanacak veya emekli edilecek. Böyle siyaset kokan haberleri, Silahlı Kuvvetlerimizi bulaştırarak yapmayın. Esas Vatan hainliği, TSK yı siyasetin içine sokan siyasetçiler ile, siyasetçilerden beklentisi olan Askerler yapıyorlar. Dini, Hukuku, TSK yı siyasetin içine sokanlara lanet olsun.

    CEVAP YAZ 12 1
KİMDİR ?
Abdülkadir Selvi
ABDÜLKADİR SELVİ KİMDİR?

Abdülkadir Selvi; 1964 yılında Sivas Yıldızeli’nde doğdu. Alevi kökenli olan Abdülkadir Selvi evli ve 3 çocuk babası. Hürriyet Gazetesi'ne transfer olan Abdülkadir Selvi aynı zamanda CNN Türk'te konuk olarak

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro