eposta yazdır zoom+ zoom-

İttifaklı DP'de milletvekili aday listesi

İttifaklı DP'de milletvekili aday listesi

Demokrat Partinin 12 Haziran Genel Seçimi milletvekili aday listesi belirlendi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 12-04-2011 01:11 - Güncelleme: 19-10-2015 17:36

Milletvekili adayları, aday gösterildikleri iller ve sıraları şöyle:

ADANA
1- Mehmet Emin Koç,  gazeteci                

ADIYAMAN
1- Mehmet Kutlu, inşaat mühendisi
2- Rağibe Yağdi, serbest meslek meslek
3- Hüseyin Kuru, serbest meslek meslek
4- Celal Ulu, serbest meslek
5- Muharrem Yıldırım, emekli

AFYONKARAHİSAR
1- İbrahim Koç, emekli

AĞRI
1- Adil Göksel, reklamcı
2- Mahmut Mermertaş, emekli
3- Mustafa Çelik, iş adamı
4- Yusuf Öztürk, esnaf

AMASYA
1- Gülseren Ertopçu, emekli
2- Harun Uysal, iş adamı
3- Ömer Akın, iktisatçı

ANKARA
1- Murat Özilhan, iş adamı
2- Mustafa Doğan, esnaf
3- Abdullah Terzi, Doktor
4- İzzet Yaşar, İş Adamı

ANTALYA
1- Güneş Postlu, mühendis

ARTVİN
1- Turhan Demir, yönetici
2- Öner Gençtürk, iktisatçı

AYDIN
1- Bekir Ongun, öğretmen
2- Seda Kanat, müteahhit
3- Sedat Çamoğlu, iş adamı
4- Salih Muslu, müteahhit
5- İsmail Çoban, avukat
6- Mehmet Özçakır, mühendis
7- Adem Sercan, mali müşavir

BALIKESİR
1- Ata Selçuk, emekli

BİLECİK
1- Nurhan Güner, avukat
2- Ufuk Kurucan, iş adamı

BİNGÖL
1- Abdullah Oğuzhan, esnaf
2- Cemil Demirel, yazar
3- İbrahim Sinan Kökçü, serbest meslek

BİTLİS
1- Hasan Taşkın, esnaf
2- Atarullah Özcan, serbest meslek
3- Abdul Cemil Üner, muhasebeci

BOLU
1- İsmail Necdet Arafat, mühendis
2- Suat Hayri Sapmaz, veteriner
3- Hayrettin Ulu, çiftçi

BURDUR
1- Ahmet Fener, sanayici

BURSA
1- Haydar Baş
2- Ali Garaçoğlu, eğitimci
3- Bilal Karamus, iş adamı

ÇANAKKALE
1- Selim Mecit Beşer, hukukçu
2- Selami Münir Duru, öğretmen
3- Levent Karesioğlu, emekli
4- Beytullah Yavaş, yönetici

ÇANKIRI
1- Ömer Sarıalioğlu, avukat
2- Ahmet Demirel

ÇORUM
1- Önder Çolak, mimar
2- Mustafa Pak, avukat
3- İbrahim Yıldırım, çiftçi
4- Cavit Pak, iş adamı


DENİZLİ
1- İsmail Ağar, hakim
2- Osman Çandır, müteahhit
3- İsmail Hakkı Kavak, iktisatçı
4- Aysel Çakmak, serbest meslek
5- Ömer Kılıç, iş adamı
6- Turgay Urgan, inşaat mühendisi
7- İsmail Sağer, çiftçi

DİYARBAKIR
1- Şeyhmus Elçi, esnaf
2- Eyyüp Aslan, esnaf
3- Nuriye Tülay Türköz, ev hanımı
4- Mehmet Ali Yenici, iş adamı
5- Faysal Aslan, esnaf
6- Hatice Dokuzluoğlu, esnaf
7- Yasin Aslan, esnaf
8- Mehmet Uğur Dokuzluoğlu, esnaf
9- Nejla Türkdal, esnaf
10- Ethem Orhan iş adamı
11- Ali Polat, iş adamı

EDİRNE
1- Nurhayat Bozkurt, öğretmen
2- Münir Aydın, öğretmen
3- Necmi Karakaş, iş adamı

ELAZIĞ
1- Sami Demiray, mali müşavir
2- Bayram Kavak, mimar
3- Adnan Oğuz, müteahhit
4- Ahmet Feti Çolakoğlu, mühendis
5- Rahmi Kılıç, çiftçi

ERZİNCAN
1- Tuncay Sezer, eğitimci
2- Cengiz Pelen, eczacı

ERZURUM
1- Murat Postlu, avukat
2- Mecit Hazır, sendikacı


ESKİŞEHİR
1- Fahri Gürgenburan, avukat

GAZİANTEP
1- Ömer Eyercioğlu, öğretim görevlisi

GİRESUN
1- Erdoğan Türkoğlu, avukat
2- Cem Turan, Avukat
3- Mustafa Şahin, iş adamı
4- Abdulkadir Bayram, esnaf

GÜMÜŞHANE
1- Coşkun Gündüz, iş adamı
2- Hulusi Aydın, inşaat teknikeri

HAKKARİ
1- Mehmet Ağırdil, iş adamı
2- Abdulgani Akdağ, iş adamı
3- Veysel Kazel, emekli

HATAY
1- Fehmi Uçar, emekli

ISPARTA
1- Nuri Kaplan,  tıp doktoru
2- Hasan Kaleli,  İktisatçı
3- Fikret Sevinç, İşçi
4- Mehmet Ateş, emekli

MERSİN
1- Harun Göksel, fizyoterapist
2- Musa Tuhan, esnaf

İSTANBUL
1- Ali Ünal Emiroğlu, emekli
2- Namık Kemal Zeybek, avukat
3- İbrahim Berk, avukat
4- Nurettin Mutlu, ilahiyatçı
5- Muharrem Bayraktar, yazar
6- Selim Kotil, inşaat mühendisi

İZMİR
1- Harun Kayacı, iş adamı
2- Ahmet Erimhan, avukat
3- Adem Birinci, gazeteci

KARS
1- Erkan Güneş, esnaf
2- Ekrem Polat, İktisatçı
3- Gencay Aytaş, esnaf

KASTAMONU
1- Ahmet Rugancı, tüccar
2- Ayfer Demir, iktisatçı
3- Erhan Deler, mali Müşavir

KAYSERİ
1- Osman Çilsal

KIRKLARELİ
1- Sinan Katnaş, mühendis
2- İsmet Karadöl, avukat
3- Arif Deniz, esnaf

KIRŞEHİR
1- Zekeriya Ay, iktisatçı
2- Adem Özhan, işçi

KOCAELİ
1- Muhiddin Fuat Şengül, inşaat mühendisi

KONYA
1- Hüseyin Akbal, inşaat yüksek mühendisi
2- Hasan Öztürk, sanayici

KÜTAHYA
1- Hüseyin Zengin, iş adamı

MALATYA
1- Oktay Doğan, avukat

MANİSA
1- Ufuk Yurt, esnaf

KAHRAMANMARAŞ
1- Ramazan Deveci, esnaf
2- Zühtü Kazancı, avukat
3- Cahit Güçlü, sanayici
4- Ali Demirci, müteahhit
5- Ali Ceyhan, çiftçi
6- Ejder Nafız Özdemir, serbest meslek
7- Güller Telek, serbest meslek
8- Celal Bağcı, sanayici

MARDİN
1- Ayşe Gülçin Kavak, öğretmen
2- Ardal Karanlık, iş adamı
3- Sadettin Emer, muhasebeci
4- Abdulhalik Çalışkan, esnaf
5- Zuhal Özkar, ev hanımı
6- Mehmet Selim Selçuk Baytürkmen, tekniker

MUĞLA
1- Erdal Eroğlu, eczacı
2- Beyler Koca, öğretmen
3- Ülker Gökalp, iş kadını
4- Oktay Yönter, avukat
5- Mehmet Yılmaz, emekli
6- Nevin Özkaya, emekli

MUŞ
1- Selman Aydın, muhasebeci
2- Mehmet Arda, elektronik
3- Hüseyin Dağ, esnaf
4- Vahdettin Engin, mühendis

NEVŞEHİR
1- İlhan Gültekin, inşaatçı
2- Mehmet Aksu, emekli
3- Mustafa Orhan, eğitimci

NİĞDE
1- Cengiz Sefer, tüccar
2- Nihat Özbek, esnaf
3- Yusuf Tıkır, esnaf

ORDU
1- Sebahattin Öztürk öğretmen
2- Yakup Halıcı, mimar
3- Özer Yücel, emekli
4- Bahtiyar Yamaner, serbest meslek
5- İbrahim Ayhan Mağden, serbest meslek
6- Mehmet Şahin, esnaf

RİZE
1- Hasan Peçe, kimya mühendisi
2- Yusuf Reşit Beyazal, iş adamı
3- İbrahim Kuvel, tüccar

SAKARYA
1- Alahattin Güneşli, işçi

SAMSUN
1- Yaşar Şenocak, emekli

SİİRT
1- Mehmet Ağırdil, iş adamı

SİNOP
1- Rahmi Özdemir, esnaf
2- Hamdi Kabaer, esnaf

SİVAS
1- Necati Kılınç, makine mühendisi

TEKİRDAĞ
1- Hamdiye Pekbay, ev hanımı

TOKAT
1- Ömer Yeleser, serbest meslek
2- Yusuf Eraslan, mühendis
3- Ali Demir, emekli
4- Abdullah Göktürk, mühendis
5- Galip Aktaş, işçi

TRABZON
1- Nihat Hekimoğlu, iş adamı
2- İsmail İnan, tüccar
3- Lale Murathan, öğretmen
4- Ömer Turan, iş adamı
5- Hasan Marabaoğlu, esnaf
6- Gülden Katipoğlu, öğretmen

TUNCELİ
1- Ahmet Geçer, emekli
2- Veli Aydın, emekli

ŞANLIURFA
1- Mustafa Polat,
2- Şemi Şemsettin Çakır, öğretim üyesi
3- Namık Kemal Cirit, işletmeci
4- Bekir Sedef, esnaf
5- Muzafer Yağmur çiftçi
6- Ömer Faruk Dağ, müteahhit
7- Mehmet Emin Atmanoğlu, esnaf
8- Ahmet Açmaz, esnaf
9- Mehmet Bağış, müteahhit
10- Necmettin Kara, serbest meslek
11- Mahmut Tokmak, çiftçi
12- Mehmet Dam, esnaf

UŞAK
1- Ramazan Uğur, emekli

VAN
1- Sedat Ceyhan, esnaf

YOZGAT
1- Yavuz Erbaş, öğretmen
2- Kıyasi Başgül, mühendis
3- Recep Erdoğan, esnaf
4- Hacı İbrahim Demir, iş adamı

ZONGULDAK
1- Muammer Salman, iş adamı

AKSARAY
1- Abdullah Caydar, esnaf

BAYBURT
1- Erdoğan Şentürk, serbest meslek

KARAMAN
1- Mümtaz Kartal, serbest meslek
2- Yusuf Uğur, esnaf

KIRIKKALE
1- Cengiz Uysal, mali müşavir
2- Mehmet Subaşı, esnaf
3- Ali Gümüşsoy, mali müşavir

BATMAN
1- Murat Şentürk, müteahhit 
2- Esen Sarı, işletmeci
3- Ahmet Güneş, serbest meslek
4- Mehmet Ramazan Kebabçılar, esnaf

ŞIRNAK
1- İsmet Bilir, esnaf
2- Mehmet Bayar, esnaf
3- Tuba Ünlü, ev hanımı
4- Zekeriye Bülent Bulut, iş adamı

BARTIN
1- Siyami Saraç, serbest meslek
2- Hasan Ergin, muhasebeci

ARDAHAN
1- Emin Üstün, esnaf     
2- Mehmet Baş, esnaf     

IĞDIR
1- Abdullah Güngör, emekli         
2- İhsan Çetin, serbest meslek         

YALOVA
1- Yüksel Durak, ilahiyatçı     

KARABÜK
1- Fikret Çatmakaş, iktisatçı                   
2- Recep Özcan, emekli     

KİLİS
1- Mehmet Galip Akdağ, avukat       
2- Ahmet Hayrettin Özuymaz, iş adamı       

OSMANİYE
1- Ali Dinç, iktisatçı     
2- Hasan Kaya, elektronik teknisyeni    
3- Malik Sökmen, mühendis
4- Erdinç Say, esnaf

DÜZCE
1- Alper Tüfekçi, İktisat            
2- Gülali Keleşoğlu, iş adamı         
3- İsmail Baklacı, esnaf     

PAYLAŞ tw fb gp

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro