eposta yazdır zoom+ zoom-

İstanbul Üniversitesi’nde büyük skandal!

 İstanbul Üniversitesi’nde büyük skandal!

Sayıştay tarafından İstanbul Üniversitesi (İÜ) ile ilgili hazırlanan 2016 yılına ait denetim raporunda, maaş karşılığı hiç ders vermemiş çok sayıda öğretim üyesi olduğu ortaya çıktı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 14-11-2017 08:56 - Güncelleme: 14-11-2017 08:56

Mevzuata göre öğretim üyelerinin aldıkları maaş karşılığında haftada asgari 10 saat, öğretim görevlileri ve okutmanların ise haftada 12 saat ders vermekle yükümlü olduğu belirtildi.

Buna karşın üniversite bünyesinde çok sayıda öğretim üyesinin maaş karşılığı vermekle yükümlü oldukları dersleri vermediği tespit edildi. İstanbul Üniversitesi kendisini 3 gerekçe ile savundu.

YURT İÇİNDE VE YURT DIŞINDA GÖREVLENDİRME

Üniversitenin birinci gerekçesi, öğretim üyelerinin bir kısmının yurtiçinde ve yurtdışında görevlendirilmeleri oldu. İktisat Fakültesi'nde çok sayıda yardımcı doçent atanması yapıldığı ve bu kişilere belirli bir dalda uzmanlaşıncaya kadar ders verilmediği ikinci savunmaydı.

HİÇ DERSE GİRMEMİŞ

Üniversite, tıp fakültelerinde çeşitli nedenlerle eğitim takvimine uyulmadığı, bu nedenle de ayın bir haftasında dersi olan bir öğretim üyesinin ayın diğer haftasında hiç derse girmediği savunmasını da yaptı. Ancak Sayıştay üniversitenin üç savunmasını da yeterli bulmadı.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN İstanbul Üniversitesi’nde büyük skandal! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • Misafir 14 Kasım 2017 09:46 Yurt içi ve dışı görevlendirmeymiş...Üniversitenin özrü kabahatinden büyük...Demezler mi ki o derslerin ücretlerini anlatana yani asistana verseydiniz ya...Danışıklı dövüş diye buna derler... Biz,asistanını derse sokup, ders ücretini kendisi alan nice prof,doçent gördük...Bu ahlak hırsızlarının fetöden,pkk dan ne farkı var ki! Ama iktidarın bu kişileri üniversiteden atmaya gücü var mı bilemem...

    CEVAP YAZ 0 1

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro