eposta yazdır zoom+ zoom-

İsraile bir uyarı da NATOdan geldi

İsraile bir uyarı da NATOdan geldi

NATO Genel sekreteri Anders Fogh Rasmussen, İsrail'den sivillerin ve gemilerin bırakılmasını istedi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 01-06-2010 19:21 - Güncelleme: 14-10-2015 15:34

NATO Genel sekreteri Anders Fogh Rasmussen, Türkiye'nin çağrısıyla, Gazze'ye yardım götüren gemilere İsrail saldırısını görüşmek için toplanan Kuzey Atlantik Konseyinin ardından yaptığı açıklamada, İsrail'den "sivilleri ve gemileri derhal bırakmasını" istedi.

Rasmussen, bugünkü olağanüstü toplantıda, İsrail'in Gazze'ye yardım götüren gemilere yönelik askeri operasyonuyla ilgili olarak NATO üyeleri arasında "yoğun görüş alışverişi olduğunu" belirtti.

"Güç kullanımı sırasında meydana gelen can kayıpları ve yaralanmalar nedeniyle duyduğu derin üzüntüyü" dile getiren Rasmussen, "Tüm kurbanların ailelerine samimi taziyelerimi iletir ve bu trajediye yol açan eylemleri kınarım" dedi.

BM ve AB'nin olaylarla ilgili derhal, tarafsız, güvenilir ve şeffaf soruşturma çağrısına katılan NATO, İsrail tarafından gözaltına alınan sivillerin ve el konulan gemilerin derhal serbest bırakılmasını istedi.

PAYLAŞ tw fb

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro