eposta yazdır zoom+ zoom-

İnterpol'ün başkanı kayıp! Çinli Başkan Çin'e gitti ve...

İnterpol'ün başkanı kayıp! Çinli Başkan Çin'e gitti ve...

Dünya'daki suçluları arayıp bulan kuruluş olarak özetlenebilecek olan İnterpol'ün başkanı Hongwei Meng'in 29 Eylül günü Fransa'dan Çin'e gittiği ve bir daha kendisinden haber alınamadığı ortaya çıktı. Dünya şokta...

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 05-10-2018 13:36 - Güncelleme: 05-10-2018 15:46

64 yaşındaki Uluslararası Polis Teşkilâtı'nın (INTERPOL) Başkanı Hongwei Meng geçtiğimiz 29 Eylül Cumartesi günü Fransa'dan ayrılarak Çin'e geçmişti. O tarihten bu yana haber alınamayan Meng için Fransız polisi soruşturma başlattı.

İNTERPOL AÇIKLAMA YAPMADI... Polis kaynakları Interpol'ün merkezinin de bulunduğu Lyon kentinde yaşayan Meng'in eşinin, kocasının eylül sonunda Çin'e yaptığı seyahatten beri haber alamadığını söylediğini aktardı. 

INTERPOL'DEN AÇIKLAMA GELDİ... Konu ile ilgili Interpol tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Interpol, Interpol Başkanı Meng Hongwei'nin kaybolması ile ilişkili basında yer alan haberlerin farkındadır. Bu durum Fransa ve Çin'deki ilgili otoritelerin konusudur. Interpol Genel Sekreterlik Merkezi konu hakkında daha fazla açıklama yapmayacaktır."

BU GÖREVE SEÇİLEN İLK ÇİNLİ... Meng, 2016'da Interpol Başkanı olduğunda bu göreve seçilen ilk Çinli olmuştu. Meng'in görev süresi 2020 yılında dolacak.

DAHA ÖNCE ÇİN'DE BAKAN YARDIMCISIYDI... Kayıp Interpol Başkanı Hongwei Meng daha önce Çin'de kamu güvenliği müsteşarı, Sahil Güvenlik Başkanı ve Devlet Okyanus İdaresi'nde müdür yardımcısı pozisyonlarında görev almıştı.

AİLESİ LYON'DA YAŞIYOR... Hongwei Meng'in eşi ve çocukları, Interpol'un genel merkezinin de bulunduğu Fransa'nın Lyon kentinde yaşıyor. 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN İnterpol'ün başkanı kayıp! Çinli Başkan Çin'e gitti ve... haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR11 YORUM
  • hakkı 05 Ekim 2018 16:37 demekki kendi ülkesi de bu adamı interpolün kırmızı bülteni ile arıyormuşki ellerine geçince kaybetmişler.,

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro