eposta yazdır zoom+ zoom-

İHH'dan Cem Küçük için flaş hamle

İHH'dan Cem Küçük için flaş hamle

Gazeteci Cem Küçük'ün Mavi Marmara'ya yönelik ifadeleri büyük tepki çekti. İHH da Cem Küçük hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 21-04-2017 09:43 - Güncelleme: 21-04-2017 15:43

Gazeteci Cem Küçük, katıldığı bir televizyon programında "Erdoğan'ın Ak Parti'nin başına geldikten sonra Mavi Marmara'daki manyak tiplerle, kafadan İsrail ve Batı düşmanları ile kibarca yollarını ayırması gerektiğini" söylemişti.

Katıldığı bir televizyon programında kullandığı ifadelerde Mavi Marmara katılımcılarına hakarette bulunduğu belirtilen Cem Küçük hakkında, İnsani Yardım Vakfı (İHH) üyeleri ile Mavi Marmara’da şehit olanların yakınları, Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na gelerek suç duyurusunda bulundu.

İHH Yönetim Kurulu Üyesi Avukat Gülden Sönmez, Cem Küçük’ün 17 Nisan’da Mavi Marmara’yı organize edenlere, katılımcılarına ve o düşünceyi temsil eden kesimlere hakaret içeren beyanlarda bulunduğunu söyledi. Sözlerinin tartışılmaya başlaması üzerine Küçük’ün samimi olmayan bir özür beyanında bulunduğunu ancak, bir sonraki gün çıktığı televizyon programında Mavi Marmara organizasyonuna ve İHH’ya yönelik tehditlerine devam ettiğini söyledi.

"KÜÇÜK, BU DÜŞÜNCEDE OLAN İNSANLARLA MAHKEMELERDE TEK TEK KARŞILAŞACAK"

Sönmez, "Hatta hızını alamadı, tweet atanları tek tek listelediğini ve bunlarla ilgili hesap soracağını söyledi. Biz çok zahmet vermeyeceğiz, zaten Cem Küçük, bu düşüncede olan insanlarla mahkemelerde tek tek karşılaşacak. Türkiye’de şuan da 50’den fazla ilde Mavi Marmara yolcuları ve gönül verenler adliyelerde suç duyurusunda bulunuyor" diye konuştu. Sönmez ayrıca, Cem Küçük hakkında ayrı ayrı tazminat davası da açacaklarını söyledi.

"EKRAN DELİKANLILARI..."

Mavi Marmara katılımcılarından Adem Özköse de, Mavi Marmara yürüyüşüne solcuların ve Kemalistlerin de aralarında bulunduğu her kesimin saygı duyduğu ve asla laf söylemediğini vurgulayarak, "Muhafazakarları temsil ettiğini söyleyip televizyonlara çıkan bir grup kendini bilmez, bir grup küçük adam, ekran delikanlıları laf söylemeye çalışıyor" dedi. Grup, açıklamanın ardından hazırladıkları suç duyurusu dilekçelerini İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na sundu.

İHH İnsani Yardım Vakfı Medya Birimi sorumlusu ve İHH Genel Başkan Yardımcısı Serkan Nergis de sosyal medya hesabı üzerinden Türkiye'nin dört bir yanında Mavi Marmara katılımcıları'nın Cem Küçük hakkında suç duyurusunda bulunacağını söylemişti.

CEM KÜÇÜK NE DEMİŞTİ?

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN İHH'dan Cem Küçük için flaş hamle haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR13 YORUM
  • Ali 21 Nisan 2017 21:40 Mavimarmara olayını hepimiz sahipleniyoruz ve zamanında destekledik, yine destekliyoruz. Ancak İHH'nın bu gazeteci ile ilgili suç duyurusu dava ikamesi doğruysa, bu isabetli olmamıştır, doğru olmamıştır diye düşünüyorum. Gazetecinin maksadını izah etmesi istense, maksadını aşan algıya sebep sözünden dolayı özür de dilediği halde, mavimarmara şehitlerine veya gemide bulunan Müslümanlara hakaret etmeyecek bir insan olduğunun anlaşılabileceğini düşünmekteyim. Hem mavimarmara'nın tazminat kazanmak gibi bir amacı mı var ki, bu yolu tercih ettiler, şaşırıyorum. Müslümanlan hatalarını aralarında konuşamıyorlarsa, tağutla mı baskı kurulması gerekir? Asla!. İHH da bu usulü tercih ettiği için hatasını idrak etmelidir. Bülent bey böyle bir hatayı yapması beklenmez.

    CEVAP YAZ 2 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro