eposta yazdır zoom+ zoom-

Huawei'den Trump'a sert sözler!

Huawei'den Trump'a sert sözler!

Huawei markasını casusluk ile suçlayan Trump'a, Huawei başkanı Eric Xu’dan cevap!

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 29-06-2018 14:25 - Güncelleme: 29-06-2018 14:25

Çinli telefon üreticisi Huawei ile Amerika Birleşik Devletleri arasındaki gerginlik yükseliyor. Casusluk ile suçlanan Huawei markası için çağrıda bulunan Trump, güvenilmez markalara günümüzü göstermesini de biliriz açıklamasında bulunarak markanın zedelenmesine sebebiyet vermişti.

Trump'ın bu açıklamasından sonra Huawei’nin Amerikan ünivesiteleriyle yaptığı araştırma ortaklığına da dikkat çeken kongre üyesi Jim Banks ve Senatör Marco Rubio’ya ise Huawei başkanı Eric Xu’dan cevap pek gecikmedi.

Xu, yaptığı açıklamada ''Bu insanlar oldukça dar görüşlü ve cahil olarak nitelendirilebilirler. Görünen o ki teknoloji çağında yaşasalar dahi zihinleri Orta Çağ’a ait. Ben kendilerinin aşağılık kompleksine sahip olduğunu düşünüyorum zira bu davranışları ile bilim ve teknolojinin nasıl yürüdüğü konusunda bilgisiz ve cahil olduklarını kanıtlıyorlar.” açıklamasında bulundu.

Eric Xu'nun bu açıklamalarından sonra ABD'den bir cevap gelir mi bilinmez ancak bu tartışmanın burada sınırlı kalmayacağı her halinden belli. Bakalım ilerleyen zamanlarda ABD tarafından Xu'ya bir yanıt gelecek mi hep beraber göreceğiz.

Kaynak: Teknolojioku

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Huawei'den Trump'a sert sözler! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro