eposta yazdır zoom+ zoom-

HSK'nın başsavcı kararına MHP'den tepki

HSK'nın başsavcı kararına MHP'den tepki

HSK Birinci Dairesi Kırıkkale Başsavcısı Erdoğan Bayrakdar'ı görevden alarak Ankara Cumhuriyet Savcılığına atadı. Bu görevden alma MHP'de rahatsızlığa neden olurken, Bahçeli'ye yakın kaynaklar HSK'nın kararında Bahçeli'ye verilen iznin neden olduğu görüşünde.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 02-07-2018 18:09 - Güncelleme: 03-07-2018 00:49

HSK Birinci Dairesi'nin Kırıkkale Başsavcısı Erdoğan Bayrakdar'ı görevden alması Ankara'da günün en çok tartışılan konusu oldu. MHP'ye yakın kaynaklar ise HSK'nın kararında Bahçeli'nin Alaaddin Çakıcı'yı ziyaret için verdiği izinden kaynaklandığı görüşünde.

HSK Birinci Dairesi’nin Kırıkkale Başsavcısı Erdoğan Bayrakdar’ın görevden alınarak Ankara Cumhuriyet Savcılığına atanmasına ilişkin MHP Genel Merkezi’nden ilk yorum geldi. MHP Genel Başkanı’na yakın kaynaklar gerekçeyi, “Bayrakdar’ın MHP Lideri Bahçeli’nin ziyaretine izin vermesi olarak” yorumladılar.

HSK, Keskin T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda hükümlü olarak bulunan ve Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi'nde tedavi gören Alaaddin Çakıcı’nın basında yer alan açıklamaları üzerine resen inceleme başlatmıştı. Kurul, Bayrakdar’ın Kırıkkale Başsavcılığı görevinden alınarak, Ankara Cumhuriyet Savcılığı’na atanmasına karar verdi.

MHP Lideri Devlet Bahçeli kısa süre önce Alaaddin Çakıcı’yı hastanede ziyaret etmiş ve fotoğraflar basında paylaşılmıştı. Bu görevden alınma Bahçeli’ye yakın kaynaklarca, “Sayın Bayrakdar’ın görevden alınma nedeni MHP Liderinin ziyaretidir” şeklinde yorumlandı.

Kırıkkale Başsavcısı görevden alındı! Sebebi Çakıcı mı?..

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN HSK'nın başsavcı kararına MHP'den tepki haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR19 YORUM
  • misafir 08 Temmuz 2018 22:59 mhp rahatsızsa aspirin içsin mhp liler

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro