eposta yazdır zoom+ zoom-

Hemşehrisi bakandan Abdullah Gül'e sert çıkış!

Hemşehrisi bakandan Abdullah Gül'e sert çıkış!

11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, KHK ile ilgili eleştirilerine bir yanıt da Kayserili hemşerisinden geldi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, “Bunun başka yerlere çekilmesini uygun bulmuyorum” dedi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 04-01-2018 14:22 - Güncelleme: 04-01-2018 14:22

11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, 15 Temmuz ve sonrasındaki eylemleri ‘bastırmak’ için hareket eden sivillere yargı zırhı sağlayan 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye ilişkin sözlerine bir yanıt da Kayserili hemşerisinden geldi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, “Bunun başka yerlere çekilmesini uygun bulmuyorum” dedi.

Bakan Özhaseki, bakanlığı ile Cumhurbaşkanlığında başlatılan “Sıfır Atık” projesinin bu yıl Ankara’daki tüm kamu kurumlarına, aşamalı olarak da havaalanları, otogarlar, tren garları ile eğitim kurumlarına yaygınlaştırılacağını açıkladı.

''200 AĞACIN KESİLMESİNİ ÖNLEDİK'': Hürriyet'te yer alan habere göre; Özhaseki, sadece bakanlık bünyesindeki ‘sıfır atık’ uygulamasıyla bile değerlendirilebilir 100 ton atık topladıklarını, sera gazı salınımını 14 ton azalttıklarını ve bin 200 ağacın kesilmesini önlediklerini söyledi. Geri dönüşümün önemine dikkat çeken Özhaseki, basın mensuplarına meyve-sebze, yemek atıklarının kompost gübreye nasıl dönüştüğünü gösterdi.

''BAŞKA YERLERE ÇEKİLMESİNİ UYGUN BULMUYORUM''

Özhaseki gazetecilerin kendisi gibi Kayserili olan 11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün 696. sayılı KHK ile getirilen sivillere yargı zırhına ilişkin açıklamalarının sorulması üzerine şu yanıtı verdi:

“KHK’lerde imzalar var. 20 yıl belediye başkanlığı yaptım, bakanlık yapıyorum, ben imza atarken titizlenirim. Neye imza attığımı çok iyi bilirim. 15 Temmuz’da Türkiye’nin istiklaline ve istikbaline zarar vermeye kalkan hainlerin karşısında durmuş gazi ve şehitlerimiz oldu. Onlara bir gün olur da kamu malına zarar vermekten, kamu görevlisine mukavemet etmekten dava açılırsa ne olur? Tankın üzerine çıkmış gazimize dava açılırsa? Bu insanları korumak, onları sonuna kadar savunmak bizim birinci görevimiz. Bizim çok iyi niyetle yapmış olduğumuz bir çalışma var. Başka yerlere çekilmesini hiç uygun bulmuyorum.”

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Hemşehrisi bakandan Abdullah Gül'e sert çıkış! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR7 YORUM
  • Misafir 05 Ocak 2018 02:58 Erdoğan’ın şoförlüğü ve sırlarına vukufiyeti olan bir milletvekili, Meclis kürsüsünden “Tayyip Erdoğan bizim mabudumuz” bile diyorsa. Ölçülerin alt üst olmasına neden olan kişiden bir kerecik olsun “Yahu ne yapıyorsunuz, elfaz-ı küfür sayılan laflarla beni de kendinizi de zor duruma sokuyorsunuz” diyemiyor. Aleyhinde sarf edilen tek bir cümleye karşı etrafı yangın yerine çeviren Erdoğan kendisine Tanrı muamelesi yapanlara tek bir kelam etmedi; etmiyor. Hatta o da o coşkun söylemlere katılıp “Rahmetimiz gazabımızı geçmiştir” gibi Cenab-ı Hakka ait bir cümleyi kendisine yakıştırabiliyor?

    CEVAP YAZ 0 6
KİMDİR ?
Abdullah Gül
ABDULLAH GÜL KİMDİR?

Abdullah Gül kaç yaşında aslen nereli, eşi ve çocukları kimdir? 11. Cumhurbaşkaın Abdullah Gül'ün siyasi hayatı ve ailesine dair biyografisi şöyle; Abdullah Gül 29 Ekim 1950’de Kayseri’de doğdu. &Ou

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro